Які негативні наслідки для Черкас може мати невчасне прийняття бюджету?

Які негативні наслідки для Черкас може мати невчасне прийняття бюджету?

Департамент фінансової політики Черкаської міськради проінформував про негативні наслідки неприйняття рішення міської ради «Про міський бюджет на 2019 рік».

1. Не враховані основні макроекономічні показники в тимчасовому розписі на 2019 рік, а саме:

– підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року у розмірі 4173 грн.,
– підвищення розміру посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2019 року до 1921 грн.

2. Неможливість проводити капітальні видатки (в т.ч. реалізація міської програми «Громадський бюджет міста Черкаси на 2015-2019 роки»).

3. По причині неприйняття головного фінансового документа міста з 1 січня 2019 року виникає загроза недофінансування в повному обсязі заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів в сумі 4,6 млн. грн. у лютому місяці, при цьому головним розпорядником коштів (департаментом освіти та гуманітарної політики) планується забезпечити в повному обсязі розрахунки по оплаті теплопостачання.

В березні місяці ситуація залишається на тому ж рівні, тоді як зарплата по відповідних закладах забезпечується в повному обсязі, оплата теплопостачання взагалі є неможливою через відсутність призначень (4,6 млн. грн.).

4. Неможливість внесення змін до міського бюджету в частині збільшення видаткової частини бюджету за рахунок вільних залишків коштів, що склалися на початок 2019 року на загальну суму 47,0 млн. грн. (в тому числі субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток – 8,5 млн. грн., дотації закладам освіти та охорони здоров’я – 1,9 млн. грн., субвенції з державного бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції (цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет) – 2,5 млн. грн.).

5. Неможливість реалізації міської програми пільгового житлового кредитування учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей в м. Черкаси на 2016-2020 роки та інших міських програм не врахованих в тимчасовому розписі.

Залиште коментар