Якою буде погода на вихідних, повідомили черкаські синоптики

Якою буде погода на вихідних, повідомили черкаські синоптики

«Хвиля аномального тепла» на Черкащині закінчується, але справжнього холоду поки що не видно. Останні 4 доби відмінили прихід метеорологічної зими, який намітився 17 листопада, та «занурили» наш регіон у температурний режим кінця жовтня.

Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.
Причина – активність циклону під назвою «TANJA», який переміщується по північних широтах та антициклону «VALENTIN», з центром над Румунією. Зауважимо, ці назви надали метеорологи Німеччини, які перші їх зустріли.
Разом ці баричні утворення створили могутній потік теплого та вологого атлантичного повітря на Європейський континент. При цьому фронти з негодою рухалися по більш північних широтах, тому Черкащина відчула лише «сплески» тепла до 6-8º вдень та 2-3º вночі.

за прогнозом синоптиків, атлантичний циклон під назвою «TANJA», рухається з Балтики на Верхню Волгу. Ще завтра на наш регіон чекає досить теплий, без опадів та із сонячними проясненнями день, з температурою в межах 2-6º тепла.

У вихідні циклон переміститься далі на схід і наш край опиниться в його прохолодній тиловій частині з невеликим мокрим снігом та температурами близько 0º. На окремих ділянках доріг ожеледиця.
На початку нового робочого тижня, погода суттєвих змін не зазнає. Надалі під впливом північно-західного антициклону, похолодає до невеликих морозів.

Перехід до зими у цьому році відбувається за допомогою врівноважених синоптичних процесів, досить стримано та делікатно. Серйозних погодних ускладнень поки що не прогнозуємо.
На черзі грудень – найтемніша пора року, але вона сповнена святковим настроєм, запахом мандарин, казковою атмосферою.

За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, у грудні 2020 температура повітря та кількість опадів очікуються у межах кліматичної норми.

 

Залиште коментар