Юна черкаська піаністка виборола Гран-прі на Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос Країни»

Юна черкаська піаністка виборола Гран-прі на Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос Країни»

Черкащанка Олександра Басиста стала абсолютним володарем Гран-прі Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни», як юний композитор, а також отримала Гран-прі в мистецтві фортепіанної гри обласного конкурсу «Піаніст – віртуоз» в місті Черкаси. Про це інформує вчителька по класу фортепіано Олена Талан, йдеться на сайті «ПроВсе».

Всеукраїнська музична олімпіада «Голос Країни» – комплексні музичні змагання, які проводяться за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України та під патронатом видатного українського композитора, Героя України, народного артиста, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Євгена Станковича.

В олімпіаді взяли участь 270 виконавців, 156 викладачів, 91 музичний заклад. Змагання проходили в три тури, і до заключного було допущено лише п’ять найсильніших, ті, котрі набрали найвищі бали, незалежно від віку учасників. Серед них була дев’ятирічна Олександра Басиста. Під час конкурсного виконання авторського твору «Сніжинки», дівчинка дуже вразила всіх членів журі, які одноголосно виставили найвищі 10 балів в усіх турах конкурсу. Олександра Басиста стала абсолютним володарем «Гран-прі», як композитор.

За високі досягнення в музичному мистецтві, дев’ятирічна Олександра вже другий рік поспіль нагороджена Сертифікатом на отримання стипендії Міського голови.

За словами вчителя Олександри по класу фортепіано Олена Талан, дівчинка надзвичайно обдарована, має неординарне мислення та тяжіння до музичного мистецтва. Попри юний вік, вона є досить гарною піаністкою-виконавицею, стала неодноразовим переможцем міжнародних, всеукраїнських, обласних та місцевих конкурсів. Найпрестижніший – це Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, який за своїм статусом дорівнює таким організаціям, як Олімпійський комітет ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Крім цього, дівчина має чудову уяву, з малечку намагалась підбирати на слух мелодії, які до вподоби. А на сьогодні, уже є автором власних творів, з якими бере участь в конкурсах, як композитор.

– У цій дівчинці вражає не лише талант до музики, а надзвичайна скромність, вихованість та сором’язливість. Беручи участь в конкурсах, для маленької піаністки головне не кубки й медалі, а досвід, нові знайомства з шанувальниками музичного мистецтва. Звичайно, нам дуже приємно. Це надихає до нових творчих звершень, – зазначила Олена Талан.

Залиште коментар