Юрій Тренкін: “Медична реформа вбиває!”

Юрій Тренкін: “Медична реформа вбиває!”

“Саме так, вона вбиває! Вбиває хворих пацієнтів, бюджетні кошти, дорогоцінний час і будь-які надії на позитив у майбутньому. На жаль, українці стали заручниками сумнівних метаморфоз затіяних міністерськими дилетантами, які не мають, ані необхідного фаху, ані відповідного досвіду. Провідні українські медики вже охрестили реформу «цинічним та спланованим геноцидом українців» – на цьому наголосив депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини» Юрій Тренкін.

За його словами, перший удар, який завдає так звана реформа, – це удар по діючій мережі лікувальних установ. Адже горе-реформатори вирішили, що значна частина лікарень та поліклінік в Україні є просто зайвими і нікому непотрібними. Тому пропонується перекласти на плечі територіальних громад обов’язок держави з утримання місцевих медичних закладів. З метою оптимізації кількості лікарень створюватимуться госпітальні округи і ради таких округів повинні будуть самостійно шукати шляхи утримання та фінансування медичних закладів. Як гадаєте, за умов тотальної нестачі фінансових ресурсів, яка доля чекає на маленькі, але такі необхідні населенню амбулаторії, поліклініки, лікарні?” – запитав депутат.

Вже сьогодні від 65% до 86% усіх коштів держсубвенції спрямованих на підтримку медицини припадає на зарплати медичного персоналу. Тобто заощадити кошти громад буде можливо лише звільняючи лікарів, фельдшерів, медсестер та закриваючи місцеві лікувальні заклади.

Другий удар, вважає Юрій Тренкін, – це удар по медпрацівникам. Реформа не передбачає для них жодних мотивацій і хоча б мінімального, реального покращення умов праці. Та й взагалі, у горе реформаторів назріває чергова «геніальна» ідея – відмінити існуючі зарплатні сітки. Мовляв, сповідуватимемо принцип «гроші ходять за пацієнтом», от нехай пацієнт за все і платить, наголошує Юрій Тренкін.

“Що стосується змін навколо лікарів сімейної медицини, то  за кожного пацієнта держава планує сплачувати їм по 250 грн на рік. Воно ніби й непогано, але чи зможе молодий спеціаліст без досвіду роботи, необхідної практики та медичної категорії набрати достатню кількість пацієнтів аби покрити витрати на медичне обладнання, розхідні матеріали, оренду, податки, зарплату собі та медсестрам, розвиток власної практики? Медична реформа вбиває!” – говорить Юрій Васильович.

Третій удар – удар по Конституції України. Стаття 49 основного Закону гарантує кожному громадянину право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Згідно Конституції сфера охорони здоров’я забезпечується державним фінансуванням.

“Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медобслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена!

Реформа зухвало порушує Конституцію та права українців! Медична реформа вбиває!” – наголосив Юрій Тренкін.

Залиште коментар