За Будинком рад у Черкасах спочатку торгували, а потім стріляли (фото)

За Будинком рад у Черкасах спочатку торгували, а потім стріляли (фото)

На Покрову присутні на площі за Будинком рад у Черкасах поринули у атмосферу 1917 року. Тут розгорнувся справжній базар – торгували курками, гусьми, яйцями та іншим крамом. Однак спокій українського сільського ярмарку порушив загін червоноармійців, які прийшли розкуркулювати селян. Та на допомогу простому люду прийшли козаки УНР, які захистили селян від радянських військових. Хоча не обійшлося без поранених та навіть убитих.

Таким був сценарій театралізованої реконструкції подій Української революції 1917 – 1921 років. Її з нагоди Дня захисника України продемонстрували професійні актори, реконструктори та ентузіасти. Протягом чверть години вони показували присутнім сценку з життя українців у буремні революційні роки. Реконструкція присвячена 100-річчю Української революції.

Сергій Жуліков у звичайному житті працює автослюсарем. Сьогодні ж виконав роль головного злодія – червоного комісара, який хотів забрати в людей останню крихту.

– У цій ролі почувався дуже незручно, тому що сам українець і дуже поважаю наш народ. Але грати таких негативних персонажів теж доводиться – це театр, – говорить Сергій.

Директор Черкаського РЕМ Юрій Барішок зіграв моряка-анархіста. Говорить, що він ще поки тільки початківець в історичній реконструкції.

– Ми показали історичні події, які відбувалися в період 1917 року, коли російська продразверстка ходила по селах і забирала продукти для потреб червоної армії. Але селянам було це не цікаво, вони самі голодували і захищали своє майно, свої сім’ї. Тоді панував безлад, який ніхто не контролював. Відтворювати такі події – це дуже цікаво. Це емоції, які ти переживаєш і фактично повертаєшся в той час і проникаєшся цим духом. Це надихає на те, щоб вчити історію і робити з неї висновки, – зазначає Юрій.

Залиште коментар