“Зачиніть вікна та залишайтеся вдома”, – мер Черкас відреагував на їдкий запах диму над містом

“Зачиніть вікна та залишайтеся вдома”, – мер Черкас відреагував на їдкий запах диму над містом

Від учорашнього вечора Черкаси накрила хмара їдкого диму. Міський голова з цього приводу написав звернення на своїй сторінці у фейсбук.

“Дорогі друзі, зараз по всьому місту стоїть їдкий запах диму. Інформую вас, що точно такий дим в навколишніх селах, біля міста нічого не горить. Все це принесло зі сторони Києва. Раджу зачинити вікна та залишатися вдома.
Гарного дня і міцного здоров‘я!”, – написав Анатолій Бондаренко.

У коментарях під постом люди повідомляють, що дим несе із Житомирської області і Чорнобильської зони.

Начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков зазначає, що при подібних пожежах в атмосферу виділяються наступні речовини: бензопірен, оксиди вуглецю, сірки та азоту, а також пил (суспендовані тверді речовини), що є дуже небезпечним для здоров’я людей із захворюванням органів дихання та серця.

“Рекомендуємо протягом цього часу не покидати своїх домівок, не виходити на вулицю та зачинити вікна. Після обіду, ймовірно, цей смог та дим розсіється з урахуванням погодних умов і напрямку вітру.”, – зазначив Позняков.

Також Держекоінспекцією приладами радіаційного контролю здійснено заміри радіаційного фону у мікрорайоні Митниця та Дахнівка та районі залізничного вокзалу м. Черкаси, який на ранок цього дня становить 12-14 мкР/год. (мікрорентген на годину) або 0,12-0,14 мкЗв/год. (мікрозівертів на годину), що не є перевищенням природного радіаційного фону.

Директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань пояснює “димову завісу” погодніми умовами.

“Цієї ночі та вранці у Черкасах реєструвався західний-північно-західний вітер 5-6 м/с. Він сприяв переносу продуктів горіння із сусідніх областей.
До того ж, вночі в атмосфері над нашим регіоном утворилася температурна інверсія, яка є затримуючим повітряним шаром та заважає розсіюванню забруднюючих речовин.
За прогнозом, сьогодні вдень, по мірі прогрівання повітря інверсійний шар поступово зруйнується, в результаті чого якість атмосферного повітря та видимість покращиться”, – запевнив Постригань.

Залиште коментар