Заступника сільського голови на Золотоніщині покарають за поблажливість до засудженої до громадських робіт

Золотоніська місцева прокуратура перевірила діяльність однієї із сільських рад Золотоніського району. В ході зазначеної перевірки виявлені суттєві недоліки та порушення. До сільської ради для виконання кримінального покарання у виді громадських робіт строком 50 годин, направлена жителька одного із сіл Золотоніського району. Відповідно до графіку виходу на роботу засуджена повинна виконувати громадські роботи, а саме: прибирання та благоустрій на території кладовища, сміттєзвалища та паркових зон.

За засудженою закріплено відповідальну особу – заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів. Виїздом працівниками Золотоніської місцевої прокуратури на об’єкт відпрацювання встановлено, що засуджена не виконує роботи, визначені в розпорядженні. Про це повідомила прес-служба Золотоніської місцевої прокуратури.

Крім того, у порушення ч. 1 ст. 39 КВК України, п. 6.2 Розділу ІІ Інструкції про порядок виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань, затвердженої наказом від 19.12.2003 № 270/1560 (далі — Інструкції) особа, яка здійснює контроль за виконанням громадських робіт засудженою, на момент перевірки була відсутня.

Більш того, у порушення п. 6.4 Інструкції облік кількості відпрацьованих засудженою годин належним чином не ведеться. Зокрема, у табелі виходу на роботу засудженої  відсутня інформація про кількість відпрацьованих годин за період з 08.08.2017 по 10.08.2017.

Вказані порушення є наслідком формального відношення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів до виконання покладених на нього обов’язків, послаблюють виховну функцію засуджених осіб та сприяють поширенню почуття безкарності та безвідповідальності серед останніх. Рішенням сесії сільської ради заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів притягнуто до дисциплінарної відповідальності та оголошено догану.

Залиште коментар