Завершено ремонт міжнародної автодороги М-05 Київ-Одеса у Жашківському районі

Завершено ремонт міжнародної автодороги М-05 Київ-Одеса у Жашківському районі

На Черкащині є чергові результати #Великого_будівництва: завершено поточний середній ремонт майже 10 км автодороги державного значення М-05 Київ-Одеса у Жашківському районі, – інформує пресслужба Служби автомобільних доріг у Черкаській області.

У Жашківському районі Черкаської області на автодорозі М-05 Київ-Одеса закінчилися роботи з поточного середнього ремонту на ділянці км 143+028 – км 152+918, які проводилися на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області.
Ремонтні роботи на даній ділянці дороги від кордону з Київською областю розпочалися у 2019 році. Але через недостатнє фінансування, ремонтні роботи завершилися цього року завдяки програмі Президента України «Велике будівництво». Загалом відремонтовано 9,89 км автодороги М-05.
На цій ділянці автодороги М-05 Київ-Одеса у рамках поточного середнього ремонту підрядною організацією було виконано комплекс робіт:
– проведено укріплення та підсилення дорожнього одягу;
– влаштовано укріплення узбіччя;
– влаштовано водовідведення з проїжджої частини автодороги;
– влаштовано два шари вирівнюючого та верхній шар асфальтобетонного покриття на площі понад 251,7 тис. кв. м;
– влаштовано перехідно-швидкісні смуги;
– влаштовано 20 з’їздів з автодороги, на яких влаштовано асфальтне покриття на площі майже 13 тис. кв. м;
– влаштовано понад 9,1 км однобічного металевого бар’єрного огородження, 9,4 км двобічного металевого бар’єрного огородження, 496 метрів мостового металевого бар’єрного огородження;
– влаштовано понад 51,7 км дорожньої розмітки пластиком та понад 19,6 км стрічкою;
– влаштовано 970 кв. м метрів тротуарів з асфальтним покриттям;
– встановлено 270 нових дорожніх знаків;
– влаштовано два автопавільйони із зупинковими та посадковими майданчиками;
– влаштовано острівець безпеки на пішохідному переході.
Також у рамках ремонтних робіт на цій ділянці дороги проведено поточні середні ремонти двох шляхопроводів на автодорозі М-05 Київ-Одеса.
Технічний нагляд за проведенням робіт здійснювали спеціалісти Відділу якості, технічного контролю та нових технологій, Лабораторії з контролю якості Служби автомобільних доріг у Черкаській області та незалежна організація ДП «Дорожній контроль якості».
Наразі вже перевірено обсяги проведених робіт, проведено кернування для перевірки якості покладеного асфальту.
Ремонтні роботи фінансувалися із Державного Дорожнього фонду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №36 від 29 січня 2020 року. Завершення ремонту цієї ділянки автодороги М-05 дозволить підвищити економічний та туристичний потенціал регіону. Це перший крок у відновленні Європейського автомобільного маршруту Е95 (Санкт-Петербург – Київ – Одеса – Самсун – Мерзифон) та Європейського транспортного коридору № 9 у межах Черкаської області.
Відповідно до амбітних планів Укравтодору у Черкаській області у 2020 Службою автомобільних доріг у Черкаській області заплановано відновити покриття на 234 км автодоріг державного значення. Наразі проводиться поточний середній ремонт на іншій автодорозі міжнародного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка на ділянці км 543+396-км 550+833. Буде відновлено покриття 7,4 км автодороги М-12 на обході міста Умань.

Служба автомобільних доріг у Черкаській області закликає водіїв бути пильними та максимально уважними у місцях проведення дорожніх робіт, дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, звертати увагу на попереджувальні знаки та дбати про власну безпеку та безпеку інших. Адже на автошляхах працюють люди! Будьте уважними та взаємоввічливими.

Пресслужба САД у Черкаській області.

Залиште коментар