Збирати підписи за святкування Різдва 25 грудня почали у Черкасах

Збирати підписи за святкування Різдва 25 грудня почали у Черкасах

Збір підписів вірян на підтримку ідеї про перехід до відзначення Різдва Христового за новим стилем, тобто 25 грудня розпочала Черкаська єпархія Православної церкви України. Про початок збору підписів 25 грудня після проведення літургії парафіянам повідомив митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан.

Про це повідомляє сайт “Про все”.

– Для того щоб у наступному 2020 році у Черкасах ми моглци додатково до 7 січня провести літургію і для тих вірян, хто бажає відзначати Різдво Христове 25 грудня, парафіянам потрібно письмово звернутись до єпархії на моє ім’я. Адже підставою для ухвалення відповідного рішення має бути письмове звернення з підписами парафіян, – пояснив владика.

Свої підписи під зверненням у той же день поставили десятки вірян.
Як зазначив владика Іоан, оголошений збір підписів триватиме упродовж майже всього наступного року.

Однак запевнив, що збір підписів, це лише один з перших кроків до переходу щодо відзначення подій життя християнського світу за новим стилем, і це аж ніяк не є гарантією, того що у Черкасах буде ухвалене таке рішення.

Народження спасителя – це не дата, а велика подія у житті християн. У мінеях вказано, що Ісус народився 25 грудня. Але ми повинні дуже обережно і поступово робити зміни у нашому духовному житті, – підкреслив очільник єпархії.

Також він розповів, що у наступному році у храмах єпархії для тих вірян, які захочуть відзначати Різдво Христове 25 грудня, 13 листопада створять можливість отримати благословення на піст, який триватиме з 14 листопада по 24 грудня.

Залиште коментар