Здорових та хворих дітей у черкаських поліклініках прийматимуть окремо

Здорових та хворих дітей у черкаських поліклініках прийматимуть окремо

Нещодавно депутати міської ради підтримали електронну петицію містян щодо розмежування потоку хворих і здорових дітей у міських поліклініках. Про те, як відтепер здійнюватиметься прийом дітей лікарями, розповів у своєму дописі на ФБ директор департаменту охорони здоровя Черкаської міської ради Олег Стадник.

“Департамент провів відповідну аналітично-організаційну роботу, результатом якої став наказ по міській дитячій лікарні. Про що в ньому йде мова? Відповідно до цього наказу при зверненні до поліклініки батьків із хворою дитиною працівники реєстратури відправляють їх до кабінету фільтру (ізолятору). Сестра медична кабінету проводить реєстрацію та лікар-педіатр здійснює огляд дитини із записом в амбулаторній карті. За необхідності повторного огляду батьки йдуть до свого дільничого лікаря-педіатра. Питання, які потребують диференційного підходу (консультація лікарів -спеціалістів, госпіталізація та ін.), вирішуються сумісно з завідувачем педіатричного відділення.

Таким чином, потік “гостро хворих” дітей спрямовується з чітким розмежуванням зі здоровими чи одужуючими. Допоки механізм не запрацює автоматично, дуже прошу дві речі: засоби масової інформації розтиражувати ці зміни, щоб якомога більша частина людей про них знала. І по-друге: дуже прошу зворотньої інформації від батьків, коли цей механізм дає збої.

І ще, шановні співгромадяни! Уже відмінена норма, коли існувала вимога після кожної хвороби дитини бігти у поліклініку та виписувати довідку про епідоточення. Ця вимога спрощена, не створюйте, шановні мами та тата,  не потрібних візитів до поліклініки, окрім втрати часу та можливого здобуття порції негативних емоцій в черзі собі подібних, ви не отримаєте. Знову ж, про всі моменти непотрібних вимог і довідок повідомляйте в департамент. Будемо реагувати і разом змінювати систему. Щодня, щотижня, щомісяця. Бо система змінюється паралельно зі змінами кожного: пацієнта, лікаря, адміністратора, головного лікаря”, – пише Олег Стадник.

Залиште коментар