Жовтень на Черкащині розпочнеться дощами

Жовтень на Черкащині розпочнеться дощами

Циклони з Північної Америки починаючи з 27 вересня почали диктувати свої погодні умови. Минулої доби по області випало від 4 до 12 мм і лише в Смілянському районі 23 мм опадів або 60% місячної норми.

За прогнозом синоптиків, впродовж робочого тижня домінуватиме циклонічний характер погоди, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. А це значить, що атмосферні фронти циклону з південного заходу «ZORA» зумовлять чотириденні порції дощів. Найбільш інтенсивні – у середу.

Дощі знизять температурні показники вночі 5-10º, вдень 16-18º. У наступні вихідні виступ антициклону зі сходу припинить дощі та дещо підвищить температурний фон.

Жовтень на Черкащині – місяць поступового завмирання в природі. Зі зменшенням висоти сонця температурний фон у порівнянні із вереснем знижується на 6º. Середня температура жовтня становить 8º. Середні дати переходу середньодобової температури через: +10º (закінчення вегетації теплолюбних рослин) – 5 жовтня, +8º (початок опалювального сезону) – 15 жовтня; +5º (закінчення вегетації всіх рослин) – 28.10. В останні 20 років в жовтні зареєстрована найвища температура +28º та найнижча – 9º морозу – у 2001 р.

У цьому році жовтень обіцяє бути контрастним щодо температурного фону, від досягнень максимумів 24-26º в першій декаді місяця до заморозків 3-6º в другій половині місяця. Опади – в межах та дещо нижче норми.

Всередині місяця може відбутися майже одночасний перехід середньодобової температури через +8 та +5º, а наприкінці – «перший подих» зими, спроба переходу через 0º. Тож з 10-12 жовтня, вже треба бути готовими до початку опалення приміщень, особливо закладів соціальної інфраструктури (лікарні, дитячі садочки та школи).

Залиште коментар