Жительку Черкас привітали зі 100-річним ювілеєм

Жительку Черкас привітали зі 100-річним ювілеєм

Черкащанка Марія Гордіна святкує 100-річний ювілей. Від імені міської влади Черкас ювілярку привітали представники департаменту соціальної політики і територіального центру, вручили квіти і подарунки.

Згадуючи своє життя, Марія Василівна розповіла, що народилася в Черкасах, закінчила 7 класів. У роки голодомору тато помер, а вона з мамою, сестрою і трьома братами вижила, бо міняли у ближчих селах речі на продукти. «Я ноги до крові стирала, бо далеко по піску треба було йти».

Вони жили дуже бідно, тож мала рано йти підробляти. Але росла кмітливою, тому пішла вчитися у фельдшерсько-акушерську школу, отримала диплом медичної сестри, працювала фельдшером черкаської інфекційної лікарні. Має звання лейтенанта медичної служби.

Марія Гордіна – учасниця Другої світової війни.

Вона працювала в містобудівельному загоні, будувала черкаський міст через Дніпро. Тут познайомилася з майбутнім чоловіком. Більше десяти повоєнних літ їздила за ним і працювала у багатьох містах колишнього СРСР, працювала у військових шпиталях та лікарнях.

Із 1957 року, повернувшись до Черкас, Марія Гордіна працювала медичною сестрою в інфекційній лікарні, а на заслужений відпочинок пішла аж у 82 роки. На її пам’яті у лікарні було 9 головних лікарів! Нагороджена медаллю «За доблесну працю», «За перемогу над Німеччиною у Великій вітчизняній війні», «Ветеран праці».

Власних дітей Марія Василівна не має. Її сім’єю стала родина рідної сестри Лідії. З онуками і праонуками вони завітали на її столітній ювілей – 4 покоління зібралися разом.

Особлива риса характеру ювілярки, на думку рідних – її вміння розбиратися в людях. Комунікабельна, намагалася нікого не ображати. Можливо, тому і живе довго.

«Це така людина, яка вміє сама себе організувати, змотивувати», – розказують рідні ювілярки. – «Марія Василівна ще обходить себе сама, може зварити щось просте поїсти і навіть потроху порається на присадибній ділянці. Вона завжди надіялася на себе, а не на когось, мала власну думку, життєві принципи. Тобто жінка з вольовим стрижнем і водночас людяним добрим характером».

Про це інформують у Департаменті соціальної політики Черкаської міськради

Залиште коментар