Жителі Дубіївки влаштували акцію, щоб домогтися ремонту дороги

Жителі Дубіївки влаштували акцію, щоб домогтися ремонту дороги

Із попереджувальною акцією в центр Дубіївки Черкаського району сьогодні вийшли місцеві жителі. Зі слів одного з них, Олександра Червоненка, люди зібралися, аби домогтися ремонту дороги, яка проходить їхнім селом. Це автошлях Шевченкове-Городище. Він, додає чоловік, розбитий і потребує капітального ремонту.

Про це інформує “Суспільне”.

По дорозі Шевченкове – Городище житель Дубіївки Владислав Троян їздить щодня. У ямах вона, каже, з 2016-го. І якщо раніше їх можна було оминути, то зараз чоловіку доводиться рухатися узбіччями й тротуарами: “Немає кудою ні об’їхати, ні проїхати. А взагалі ремонт автомобіля, то не це щомісячно, а щотижнево. Кожен раз приїжджаєш і дивишся під низ, що там відпало”.

Владислав розповідає – пошкодив захист автомобіля: “Защіта у мене з нижньої сторони просто відпала. Зацепив. Їхав автобус і іншого виходу не було”.

Постійно ремонтувати транспорт доводиться й підприємствам, які пускають селом автобуси, – говорить водій маршруту “Черкаси-Дубіївка” Сергій Баков. А ще, каже, боїться травмувати пасажирів: “Якщо проїхати із скоростю великою, то й ресори повідпадають, полопаються й колеса,все, а так як потихеньку…Просто це час і незручності для пасажирів, ну і для нас”.

Іншого виходу, як мітингувати, у людей немає, – розповідає учасник акції Олександр Червоненко: “Я живу в самому центрі, навпроти кафе. Там уже вийти з двору не можна. Ну хіба можна до такого допускать, що оце таке твориться”.

Зі слів голови села Олександра Кривошеї, нині ремонту потребують 8 кілометрів шляху, половина з них – капітального. Кошти на це не спрямовують. Востаннє Служба автомобільних доріг області тут робила ямковий ремонт. Це було в 2016-му: “В літній період тут пиляка стоїть. Ми одне одного не бачимо. З 2016 року я пишу й в дорожню службу, і в Кабмін зверталися. Мені пишуть, що осьо виділили а насправді нічого, кожен рік обіцянки”.

Зі слів прес-секретаря Служби автомобільних доріг області Юрія Дубрави, торік на дорозі зробили поточний ямковий дрібний ремонт: “Загалом було витрачено понад 1,7 мільйона гривень. Ліквідовано 3,8 тис. кв м. ямковості”.

Аби на цій дорозі повністю ліквідувати ями, додає Юрій Дубрава, потрібно 160 мільйонів гривень. Грошей, щоб цьогоріч в повному обсязі профінасувати роботи, немає: “Наразі є домовленість із місцевою владою Дубіївки, що будуть залучатися кошти місцевої громади. У вівторок наші спеціалісти обстежать дорогу, складуть дефектний акт, де буде визначено пріоритетні місця для ремонту цієї автодороги у селі Дубіївка”.

Зі слів учасниці акції Раїси Мазовецької, якщо роботи навесні не розпочнуть, люди будуть змушені обмежувати рух транспорту: “Це центральна дорога. Діти в школу йдуть, батьки в школу йдуть. Ми попереджаємо, якщо не будуть прийняті міри, дорога буде перекрита. І з того, і з того боку. В’їзд буде закритий через село. Наші місцеві будуть їздить, ну всі оці міксери, багатотонні машини із щебенем сюдою не підуть”.

Залиште коментар