Зупинити аферу влади: Ні розпродажу землі!

Зупинити аферу влади: Ні розпродажу землі!

Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина»

Не спитавши народної думки, уряд вніс до парламенту законопроєкти про розпродаж найціннішого скарбу України – сільськогосподарської землі. Аграрії, науковці, політики, усі небайдужі українці б’ють на сполох: це може стати непоправною помилкою. На знак протесту на вулиці Києва та на магістральні траси фермери вивели агротехніку, вони перекривають дороги і проводять мітинги. Соціологія свідчить: українці категорично проти продажу землі! Ми з командою «Батьківщини» вимагаємо від влади дослухатись до людей! Або Україна повстане, і повстане справедливо!

…У мене на столі лежать три документи, які не залишають сумнівів – якщо ми пустимо сільськогосподарську землю з молотка, країну очікують незворотні наслідки.

Першу доповідь склали молоді учені, які грунтовно проаналізували події навколо сільськогосподарської землі в світі. Вони пишуть про земельний бандитизм та грабунок, який панує в світі. Моторошний приклад: унікальні землі Мадагаскару були продані іноземним корпораціям, і тепер люди опинились на межі голоду. Всю сільськогосподарську продукцію, яка вирощується в країні, нові власники підчисту вивозять за кордон.

Другу аналітичну довідку створили 12 провідних учених України – про страшні загрози, які нависли над Україною. Розпродаючи землю, ми закриваємо собі шлях до розвитку сімейного фермерства, нищимо свою економіку, перекреслюємо майбутнє і позбавляємо всі прийдешні покоління українців права бути господарями на своїй землі.

А третій документ – Декларація ООН про права селян, яку підтримали 119 країн, проголосивши десятиліття відродження фермерства в світі.

Законопроєкти про відкриття ринку сільськогосподарської землі, які проштовхує влада, прямо протирічать всьому, що кажуть учені та світові організації.

Там немає ніяких запобіжників від продажу землі іноземцям – через підставних осіб всі найцінніші чорноземи скуплять з першого дня, і в перших рядах стане держава-агресор. Українці воюють і гинуть на Сході за нашу землю, а влада хоче продати її ворогу?!

Обмеження на продаж землі в одні руки неадекватні – 210 тисяч гектарів! Такого немає ніде в світі. Це дозволить двом-трьом корпораціям скупити всі землі в будь-якій області.

Українських фермерів влада цим законом просто вбиває. Адже ті не здатні фінансово конкурувати з глобальними корпораціями, які оперують трильйонами доларів.

Села, колиски української нації, в принципі не буде – бо не буде громад, робочих місць і взагалі ресурсів. Люди корпораціям не потрібні.

Та й саму землю вони знищать. Належне використання, правильний сівообіг, відпочинок, екологія – порожній звук для них. Головне швидко урвати побільше прибутку.

Люди це розуміють. 231 місцева рада ухвалила рішення про неприпустимість запровадження ринку землі! А соціологія свідчить: 73% українців – проти продажу землі, 81% не бажає продажу землі іноземцям, 74% вимагають референдуму з цього питання.

Референдуму з питання продажу землі вимагає і моя команда – партія «Батьківщина». Ми давно і послідовно наполягаємо на тому, що бездумне відкриття ринку землі нашкодить Україні. Треба йти іншим шляхом: буквально «вирощувати» мільйони фермерів, всіляко підтримуючи їх, створюючи адекватні умови ведення бізнесу, запроваджуючи низькі кредитні ставки, страхування ризиків, захист від рейдерства. Адже фермерський уклад сільського господарства визнаний найбільш ефективним у світі!

«Батьківщина» турбується і про тих людей, які хочуть продати свої паї. Ми пропонуємо створити спеціальний державний фонд, який зможе викуповувати паї в людей в державну власність за ринковою ціною.

Ми закликаємо негайно створити всеукраїнську координаційну раду для відпрацювання стратегії розвитку сімейного фермерства, малого і середнього сільгоспвиробництва та руйнування аграрних монополій.

А всі законопроєкти влади, які мають на меті розпродаж нашої землі, треба негайно відкликати. Земля – не товар! Вона не виробляється і не відновлюється, тож з нею не можна поводитися так, як пропонує нині влада.
…Україна має 42 мільйони гектарів сільськогосподарської землі. Це 72% нашої території. Розумне, правильне господарювання на ній забезпечить наше майбутнє – гідне, заможне і незалежне!

Я закликаю всіх, хто мене чує і читає – станьте на захист української землі! Не дамо владі розпродати землю, знищити майбутнє нашої нації та наших дітей!

Залиште коментар