Звідки можна залучити додаткові кошти до міської скарбниці, розповів голова бюджетної комісії Черкаської міськради

Звідки можна залучити додаткові кошти до міської скарбниці, розповів голова бюджетної комісії Черкаської міськради

У Черкасах триває підготовка головного кошторису міста на 2020 рік. Про її перебіг та про те, як можна збільшити бюджетні доходи, розповів сайту «Про головне» голова бюджетної комісії міськради Юрій Тренкін.

– Пане Юрію, на якому етапі нині підготовка бюджету 2020?

– Попередній проект бюджету вже опублікований, з ним можна ознайомитися на сайті міської ради. Депутати і керівники департаментів почали детально аналізувати ті показники, які надав департамент фінполітики. Також ми запросили до обговорення представників фіскальної служби. Розгляд проекту ми розпочали з дохідної частини бюджету. Ми збільшили прогнозований рівень доходів з ПДФО з 14% до 17% і плануємо збільшити цей показник до 19%. Збільшили і інші показники дохідної частини бюджету і довели їх представникам податкової служби.

– Звідки, на Вашу думку, можна залучити додаткові кошти до міської скарбниці?

– Як голова бюджетної комісії, я категорично не погоджуюся з запропонованими показниками із залучення коштів від продажу майна. Департаменту економіки було доручено підготувати перелік активів, які не використовуються, і підготувати їх для продажу через аукціон. Таким чином можна збільшити доходи.

– А як можна скоротити видатки бюджету?

– Коли ми почали розглядати видатки з фонду заробітної плати Черкаської міської ради, то з’ясували, що вони становлять 219 млн грн. За моїм дорученням була розрахована модель зниження максимальної премії працівникам міської ради до 100%, що дасть економію бюджету понад 37 млн грн. та зменшить фонд заробітної плати апарату до 182 млн грн.

– А як щодо скорочення штатної чисельності апарату міськради?

– Починаючи з 10 грудня ми розпочали роботу з кожним департаментом щодо штатної чисельності, структури задля скорочення персоналу та загальної чисельності апарату міської ради. В перспективі плануємо скороти апарат на 10-15%.

– Чи маєте ще якісь пропозиції щодо скорочення видатків міського бюджету?

– За моїм дорученням підготовлено та направлено листа до Черкаської ОДА щодо співфінансування закладів професійно-технічної освіти в зв’язку з тим, що більшість дітей, які навчаються в цих закладах – це діти області. Це дасть можливу економію бюджету до 90 млн грн. Також за моїм дорученням підготовлене звернення до народних депутатів України по 194 та 197 округу щодо необхідності співфінансування з бюджету капітальних видатків на капітальний ремонт садочку №40. А це близько 50 млн грн.

– Назвіть дату, коли Черкаси будуть з бюджетом 2020.

– Громадське обговорення проекту бюджету відбудеться 17 грудня о 18.00 у Будинку культури ім.І.Кулика. Після чого будемо збирати бюджетну комісію, враховувати всі напрацьовані матеріали та готувати відкорегований бюджет до розгляду депутатами на сесії. Плануємо розглянути бюджет в період з 23 до 25 грудня.

Залиште коментар