16 медалей на всеукраїнських змаганнях виборола команда ЧНУ із гирьового спорту

16 медалей на всеукраїнських змаганнях виборола команда ЧНУ із гирьового спорту

Команда Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького привезла 16 медалей із Кубка України з гирьового спорту. Шість із них за перше місце. Змагання відбувалися наприкінці 2017 року в Херсоні. про це повідомляє сайт “Прес-центр

На них успішно виступили студенти навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я. Перше місце у своїх вагових категоріях та номінаціях вибороли другокурсниця Марина Коваленко, другокурсник Андрій Деремешко, другокурсниця Альона Резніченко. “Золото” чемпіонату також здобув четвертокурсник ННІ історії та філософії Віталій Каракай.

“Срібло” і “бронзу” вибороли студенти ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я: другокурсник Роман Іванов, другокурсниця Аліна Попова посіли друге місце, першокурсниця Ірина Горбач — третє місце.

Підготував спортсменів до участі у Чемпіонаті доцент кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації, заслужений майстер спорту України Юрій Петренко. Збірна команда Черкаської області з гирьового спорту посіла третє загальнокомандне місце.

Про те, як вдалося здобути такий результат, розповідають самі спортсмени. За їхніми словами, найскладніше було перебороти себе і повірити у власні сили, адже конкуренція на Кубку України була серйозна.

Команда гирьовиків сформувалася в ЧНУ порівняно недавно — на початку 2017 року. До того професійно займалася спортом лише капітан команди — студентка 2 курсу ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я Марина Коваленко.

Свого тренера Юрія Олексійовича команда любить та поважає. Кажуть, що він до кожного знаходить індивідуальний підхід. Знає, кого треба підтримати, а на кого, навпаки, нагримати. І своїми перемогами, і традиціями, і навіть назвою спортсмени завдячують йому.

 Я найдовше тренуюся із Юрієм Олексійовичем, уже 4 роки. Для мене він як рідний батько, — каже Віталій Каракай.

Наш тренер постійно брав із собою на змагання книгу Ільфа і Петрова “Золоте теля”. Це був своєрідний талісман, який приносив йому перемогу. І тепер, коли ми почали брати участь у спортивних конкурсах, то Юрій Олексійович комусь із нас у сумку кладе книгу. І ми виграємо! Навіть команду між собою називаємо “Золоте теля”, — розповідає Марина Коваленко.

Спортсмени багато працюють над собою. Тренуються в залі 3 рази на тиждень по півтори години. Самостійно займаються бігом. Найскладніші на тренуваннях вправи зі стрибками.

Спортсмени інколи і фізично, і морально виснажуються, але продовжують працювати:

Буває, вже немає сили, тренування закінчується, а ти виконуєш вправи, бо треба. Бувають зриви емоційні, нічого не виходить через життєві проблеми, зневірюєшся, опускаються руки. А потім розумієш, що потрібно це зробити, довести батькам, тренеру, собі, що ти можеш здобути перемогу, щоб тобою пишалися, — зізнається капітан.

Гирьовий спорт — молодий вид спорту, який успішно розвивається і має гарні перспективи, — зазначає директор спортивного клубу ЧНУ “Богдан” Володимир Химич.

Наразі команда готується до чергового Чемпіонату України.

Залиште коментар