2 травня треба “одягати” весну в нові плаття

2 травня треба “одягати” весну в нові плаття

Другого травня вшановують пам’ять Івана-воїна, відомого своїм даром знаходити і карати злодіїв. Якщо у людини щось пропадало саме 2 травня, то в цей день він ішов до церкви і служив молебень святому Іванові Воїнові, після чого відкривалася істина про те, хто саме є злодієм.

Була поширена традиція 2 травня випікати пироги з начинками – це обіцяло багатий урожай.Селяни часто саме в цей день виносили в поле полотна, кланялися на всі сторони світу, а потім, обернувшись на Схід, говорили: «Ось тобі, Весна-матінка, новинка нова». Далі розстеляли полотно на лузі, викладали на нього спечений пиріг, після чого верталися додому. Вважалося, що Весна одягнеться в новий одяг, поласує частуванням, і це дозволить отримати прекрасний урожай конопель і льону.

До речі, одягати Весну в нове плаття – одна з найстаріших слов’янських традицій. Зазвичай селяни 2 травня розвішували шати на кущах або розкладали на землі, яка трохи поросла травою. Предки вірили в те, що сила першої зелені і повеневої води передається полотнам, а сила сонця передається до людського роду через тканину. Полотна, після того, як вони прогрілися на сонці і провітрювалися, готували до ярмарку.

Народні прикмети на 2 травня:

Дощовий і похмурий день – червень буде сухим і сонячним
Зайці досі шерстку не змінили – прикмета до того, що варто очікувати похолодання
Тепла погода 2 травня – наприкінці місяця буде холодно
Хмари швидко біжать по небу 2 травня – дощу в найближчі дні не буде
Дикі качки в’ють гнізда недалеко від води – влітку чекай посухи. Навпаки, якщо гніздяться качки подалі від водойм, то це прикмета до того, що літні дні будуть дощовими
Безвітряна, золотиста зоря ввечері 2 травня – чекай доброї погоди.

Прочитайте ще:

Залиште коментар