Черкаські ліси всихають на площі понад 10 тис гектарів

Черкаські ліси всихають на площі понад 10 тис гектарів

Найбільшої інтенсивності всихання лісів набуло у 2017 році. Черкаська область поряд з Волинською, Житомирською, Київською, Львівською, Рівненською, Хмельницькою та Чернігівською областями належать до таких регіонів, де осередки масового всихання лісів продовжують збільшуватися. Пошкоджені насадження потребують негайного лісогосподарського втручання. Про це говорив начальник управління Олександр Дзюбенко доповів про хід колегії Держлісагентства України, повідомляють “Ліси Черкащини“.

Щодо хвойних лісів Черкащини, за попередніми підрахунками, всихання  спостерігається на загальній площі понад 10 тис. гектарів. Згідно наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 14.09.2017 №421, у держлісгоспах до 25.09.2017 року буде проведено інвентаризацію осередків шкідників у соснових насадженнях, з метою виявлення пошкоджених ділянок лісу та розрахунки витрат на розробку пошкоджених насаджень, відтворення на зрубах більш стійких і високопродуктивних деревостанів. Результати здійсненої інвентаризації будуть направлені до тероргану Державної служби України з надзвичайних ситуацій,  обласної державної адміністрації, Міністерства екології та природних ресурсів.

Як наголосив Олександр Дзюбенко, всихання соснових лісів вже названо “біологічною пожежею”, тож проблема потребує термінового прийняття відповідних рішень та  здійснення необхідних заходів з оздоровлення лісів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар