60 млн грн на прибирання міста: багато чи мало?

60 млн грн на прибирання міста: багато чи мало?

Черкаські депутати пропонують відмінити процедуру закупівлі послуг із прибирання та підмітання вулиць вартістю близько 60 мільйонів гривень. «За» це під час сесії, яка відбулася 12 грудня, висловилося 29 обранців, ще восьмеро – утрималися й один був проти.
Ініціює скасування тендеру секретар міської ради Олександр Радуцький. За його словами, департамент житлово-комунального комплексу об’єднав два тендери – до послуги з прибирання та підмітання вулиць додалася ще й із утилізації сміття. На його думку, це потягне за собою додаткові витрати.
«Для порівняння – бюджет 2017 року з надання вищезазначених послуг складав 22,75 млн грн, з яких – 5,85 млн грн спрямували на підмітання й прибирання вулиць, а 16,9 млн грн – на утримання зелених зон. Це в майже в 4 рази менше за прогнози на наступний рік, – прокоментував Олександр Романович. – Підтримую ініціативу ведення завчасного планового господарства, але задля встановлення контролю за видатками бюджетних коштів та прозорого їх використання наполягаю на відкликанні заявки».
Своїм голосуванням депутати просять міського голову Анатолія Бондаренка доручити виконувачу обов’язків директора департаменту житлово-комунального комплексу відмінити тендер із прибирання та підмітання вулиць, а ще – надати обґрунтування заявленої суми цієї закупівлі.
Натомість виконувач обов’язків департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк стверджує, що вартість послуги з прибирання та підмітання вулиць цілком обґрунтована. А от заяви про необхідність відкликати цю закупівлю називає піаром та спробами перешкодити роботі.
– Всі ж бачать, у якому стані нині перебуває місто. Це в тому числі й через те, що зриваються усі, які тільки можна, тендери. Комунальні підприємства несуть на собі відповідальність за санітарний стан обласного центру, але в межах своїх повноважень вони не мають права займатися деякими питаннями, – прокоментував у розмові з журналістами Сергій Танюк. –  Це зайве навантаження на підприємства, тим більше, що вони не мають ні техніки, ні людських ресурсів, ні фінансування на ці цілі.
За його словами, під час формування вартості послуги зважали на проведені в минулому році аналогічні тендери. Утім, врахували індекс інфляції, змінили ціну на паливо та розмір мінімальної заробітної плати.
– Розрахунок проводиться із відповідності 30 снігопадів на зимовий період. Гроші платять не відразу й не авансом, а після виконання цих робіт, – зазначив він. – Загалом же під час торгів може бути визначений переможець за ціною 30 мільйонів. Але, разом із тим, умови тендеру прописані так, щоб учасники були кваліфіковані, із досвідом такої роботи та відповідним арсеналом техніки.
За словами Сергія Танюка, на понад 60 мільйонів гривень запланований значний перелік послуг. Це – зимове прибирання (як приклад, зняття снігового покриву, посипання вулиць та прибирання тротуарів, вивіз снігу) та утримання зелених зон (прибирання сміття в місцях загального користування, вивіз листя й гілля, очистка стовпів від рекламних носіїв, утилізація сміття, його вивіз на полігон чи на місце переробки).

Залиште коментар