Аби біда не повторилася, достатньо розчистити просіку до насосної станції

Аби біда не повторилася, достатньо розчистити просіку до насосної станції

Про причини надзвичайної ситуації і шляхи її попередження в майбутньому висловив свою суб’єктивну думку директор КП «Черкаси водоканал» Сергій Овчаренко.

Повідомляє кореспондент «ПроГоловне».

«Багато хто протягом відсутності води у місті дорікав, мовляв, поставили б генератори біля насосної станції  – і станція б працювала, і люди були б з водою. Так от, немає в Україні генераторів такої потужності. Тож виконати таку пораду технічно неможливо. Ба більше: я вважаю, що придбання таких генераторів, навіть якби вони існували, не на часі і не потрібно. Поясню. Є дві лінії електропередач. На час їх прокладання по лісовим насадженням було забезпечено просіку шириною 20-25 метрів. Але за сорок років сосни виросли, іноді вони сягають 28-35 метрів заввишки. Тож просто треба розширити цю охоронну зону, зробити просіку ширшою, щоб найвищі сосни у випадку падіння не могли зачепити електролінію. І цього буде достатньо», – сказав Сергій Овчаренко.

Резервне джерело водопостачання – насосна станція на річці Вільшанці могла б бути підключена у випадку забруднення дніпровської води, але не могла допомогти у цій ситуації, бо вода з неї спрямовується до міста через Дніпровську насосну станцію. Зрозуміло, що якщо остання не працювала, то направляти туди воду було безглуздям.

На пропозицію прокласти електричний кабель під землею, аби убезпечити його від впливу природніх факторів директор КП пояснив:

«Ми підрахували, що лише вартість кабеля на довжину від вулиці Онопрієнка до насосної станції становитиме близько 70 млн гривень. Але це лише кабель. З урахуванням решти витрат це сотні мільйонів гривень. Я переконаний, достатньо просто розчистити просіку навколо лінії електропередачі».

Залиште коментар