Анатолій Бондаренко: «Черкаси посіли 19 сходинку у рейтингу 100 найпрозоріших міст України»

Анатолій Бондаренко: «Черкаси посіли 19 сходинку у рейтингу 100 найпрозоріших міст України»

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитованим представником глобального руху Transparency International, неурядової міжнародної організації по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції у всьому світі, опубліковано Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України у 2019 році.

«Програма «Transparent cities/Прозорі міста» заснована у 2017 році українським представництвом глобального руху Transparency International. Метою програми є дотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. За ініціативи Трансперенсі Інтернешнл Україна створено «Рейтинг прозорості 100 найбільших міст». Щороку аналізується відкритість міст за показниками у 14 сферах: відкритість інформації про роботу органів влади, участь громадськості у процесі прийняття рішень, прозорість інвестиційної сфери, бюджетування, закупівель тощо. Рейтинг показує, наскільки міська влада розкриває інформацію про свою діяльність громадянам та надає їм інструменти для впливу та участі», – розповідає директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод.

У цьогорічному рейтингу середній рівень прозорості українських міст становив 45,7 бали.
За результатами Рейтингу прозорості 2019 року Черкаси продемонстрували позитивну динаміку. Місто увійшло в Топ-10 міст, які найбільше покращили свій результат. У порівнянні з 2018 роком Черкаси піднялися з 32 на 19 місце у загальному рейтингу. Так, місто набрало у підсумку 58,6 балів, покращивши свій результат у порівнянні з попереднім роком на 13,9 бали. У 2018-му Черкаси посідали лише 32 місце із загальним балом 44,7. У 2017 році загальний бал міста становив 35,7.

«У 2019 році найбільшого приросту місту Черкаси вдалося досягнути у сферах інвестицій та економічного розвитку, комунального майна, комунальних підприємств, землекористування та будівельної політики. Місто с прикладом у втіленні індикатора L08: на сайті Черкаської міської ради розміщено якісний та зручний для користування генеральний план міста. Будемо і надалі покращувати показник прозорості нашого міста, аби наші громадяни більше дізнавалися про діяльність міської влади та мали більше інструментів для впливу та участі», – говорить міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Про це інформують у Черкаській міській раді.

Залиште коментар