Анатолій Бондаренко: «Комітети самоорганізації населення максимально наближені до людей»

Анатолій Бондаренко: «Комітети самоорганізації населення максимально наближені до людей»

Нововведення у законодавстві щодо здійснення діяльності комітетів самоорганізації населення, зокрема, в частині видачі ними різноманітних довідок, а також – підготовка до спільного відзначення Дня міста у Черкасах, який цьогоріч відзначатиметься 14-15 вересня. Такі ключові теми лунали під час робочої наради керівництва міської влади, зокрема, управління з питань державної реєстрації та управління інформаційної політики з головами комітетів самоорганізації населення обласного центру.

Про це інформує пресслужба Черкаської міськради.

На початку засідання міський голова Анатолій Бондаренко вручив почесні відзнаки керівникам КСНів з нагоди їх ювілеїв. А також – подякував усім присутнім за активну діяльність комітетів, спрямовану на розвиток мікрорайонів та згуртування мешканців.

– Комітети самоорганізації населення максимально наближені до людей. Оскільки розташовані у всіх мікрорайонах Черкас, де і проживають їх керівники. А отже – ви, як ніхто, знаєте особливості району та потреби його жителів. Свого часу міська влада делегувала частину повноважень комітетам самоорганізації населення. Зокрема, щодо організації дозвілля людей різного віку та вирішення поточних питань мешканців. Тоді як з міського бюджету фінансується заробітна плата головам та секретарям комітетів, утримання та ремонт приміщень КСНів, придбання усього необхідного для їх повноцінного функціонування, – розповів міський голова.

Під час наради Анатолій Бондаренко розповів, що нині повноваження стосовно взаємодії міської влади з комітетами самоорганізації населення покладено на управління інформаційної політики Черкаської міської ради, яке очолює Андрій Крилов.

Андрій Олександрович наголосив, що націлений на співпрацю. А також додав, що попередньо вже встиг провести спільний аналіз за результатами роботи КСНів, які ті подали у своїх звітах. Проте, аби максимально ефективно налагодити роботу, планує особисто завітати до кожного комітету та поспілкуватись з його керівниками та мешканцями.

Зі свого боку, зауважив, що зараз відбуваються суттєві зміни у правовому полі щодо видачі різноманітних довідок для населення. Головною метою є спрощення процедури та скорочення терміну оформлення документів. Для цього у Черкасах створюється єдиний реєстр територіальної громади, куди заноситься уся інформація щодо місця проживання, складу сім’ї тощо. Отже, відповідні повноваження, які стосуються оформлення та видачі довідок про склад сім’ї (яку зараз взагалі відмінили), зареєстрованих осіб і т.д. на сьогодні передані до управління з питань державної реєстрації Черкаської міської ради, що діє за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 170, каб. 22 (тел. для довідок 54-10-30).

Андрій Крилов наголосив, що такі нововведення закріплені на законодавчому рівні, і органи місцевого самоврядування та, відповідно, комітети самоорганізації населення мають це виконувати. Водночас зауважив, що з оформлення документів у повноваженнях КСНів лишилась лише видача довідки про фактичне місце проживання громадянина.

– Мова йде про випадки, коли громадянин зареєстрований за однією адресою, а фактично проживає за іншою. Підставою для видачі такої довідки комітетами є складання акту з опитуванням сусідів, – пояснює Андрій Олександрович.

Як розповіла начальник управління з питань державної реєстрації Черкаської міської ради Світлана Крамар, вони готові розробити та надати комітетам відповідні бланки, аби спростити роботу. Натомість їх управління видаватиме довідку про єдине місце реєстрації особи замість тих, що раніше видавали КСНи.

За її словами, міська влада нині працює над створенням у Черкасах на базі управління з питання державної реєстрації центру обслуговування громадян, де діятиме «єдине вікно» з прийому та видачі усіх довідок. Тобто людині не знадобиться обходити десятки різноманітних установ та кабінетів, оскільки реєстр територіальної громади буде єдиним для всіх міських служб.

А також – звернулась до присутніх голів пришвидшити роботу у напрямку передачі до управління з питань державної реєстрації домових книг, де міститиметься повна інформація про зареєстрованих осіб. Це необхідно для наповнення достовірними даними електронного реєстру територіальної громади. Адже на сьогодні передано близько 40 відсотків домових книг від існуючих з приватного сектору, аналогічна ситуація і в багатоквартирних будинках.

Після внесення відповідної інформації в електронний реєстр усі домові книги передаються на зберігання в міський архів. Це робиться для того, аби запобігти дублюванню та спотворенню наявних відомостей.

Під час робочої наради Андрій Крилов від імені міської влади звернувся до всіх присутніх голів та секретарів комітетів самоорганізації населення з проханням долучитись до відзначення Дня міста, провівши спільні святкові заходи за участю КСНів, депутатів та громадськості.

– Щиро вдячний за ту роботу, яку виконують у мікрорайонах комітети. Чимало з них є справжніми осередками творчості та активного громадського життя, здійснюючи кропітку щоденну роботу у різних соціальних напрямках. Як-то: плетіння маскувальних сіток та збір гуманітарної допомоги для наших бійців, які захищають українські кордони на Сході. У багатьох комітетах діють різноманітні мистецькі гуртки, які допомагають людям різного віку знайти себе, проявивши свої таланти та здібності. Тобто у кожному мікрорайоні є активні талановиті мешканці. Під час таких спільних заходів міська влада дає можливість кожному комітету представити на загал свої досягнення, – акцентував Андрій Крилов.

Водночас додав, що міська влада відкрита до діалогу та готова вислухати пропозиції від керівництва КСНів та громадськості щодо плану відзначення Дня міста. Як варіант, запропонував провести такий розгорнутий захід, де б кожен КСН міг продемонструвати свою експозицію.

Натомість керівники комітетів висловились за подібні святкування безпосередньо у мікрорайонах, що дасть змогу охопити більше мешканців.

Залиште коментар