Антимерська фронда роздавала землі гектарами і без конкурсу

Антимерська фронда роздавала землі гектарами і без конкурсу

Літо цього року видалося надзвичайно спекотним для місцевого політикуму і попри сезон відпусток, безкомпромісна політична боротьба не припинялася, пише КРОПИВА.

Конфронтація між різними групами впливу тривала перманентно, але на початок серпня припало справжнє загострення. У вирі боротьби черговий раз підтвердилася істина, що в політиці немає вічних друзів чи ворогів. В результаті вже вимальовується антимерська більшість до міського голови Анатолія Бондаренка. А «дружити» проти мера зібралася досить різношерстна публіка та найцікавіше виглядає те, що мер обєднав проти себе, двох непримиренних в минулому політичних ворогів – секретаря міської ради Олександра Радуцького та екс-мера Сергія Одарича. Останній після тривалої відсутності прибув в Черкаси та активно включається в політичну роботу. А фракція партії вільних демократів вже заявила, що буде підтримувати фракцію БПП та Олександра Радуцького під час голосування за розпуск виконавчого комітету.

Нагадаємо, що весь «сир-бор» колотиться навколо планів забудови набережної на відрізку від вантажного порту до вул. Сержанта Жужоми. Після того як виконком ухвалив рішення про затвердження детального плану цих територій, проти такого рішення виступив секретар та низка політичних фракцій. При цьому відзначимо, як ми вже не раз писали, ті хто зараз виступають проти житлової забудови, ще у листопаді-грудні минулого року без проблем голосували за зміну цільового призначення даних земельних ділянок (голосування можна переглянути тут).

Тож напередодні позачергової сесії проведення якої було скасоване міським головою (чергове засідання відбудеться 10 серпня – ред.) в політичному болоті Черкас вималювався антимерський дуумвірат в особах секретаря Олександра Радуцького та екс-мера Сергія Одарича. Аналізувати наскільки природнім виглядає таке обєднання та скільки протримається в умовах калейдоскопічних політичних змін досить важко, та й робити цього не будемо. Натомість повернемося у недалеку історію нашого міста та в ретроспективі на одному з прикладів покажемо як представники новоствореної фронди вже відзначилися у нелегкій управлінській праці – роздачі земель гектарами для своїх і без конкурсу.

Земля для своїх, гектарами і без конкурсу 

20 липня 2011 року секретар міської ради Віктор Горкун (Партія регіонів) підписує договір суперфіції з ЗАТ «Експоінвест» на земельну ділянку 5,0524 га яка знаходиться в мікрорайоні «Перемога-2» в межах вулиць Академіка Корольова, Оборонної, Конєва (на території так званого військового полігону – ред.). Термін дії договору 4 роки, призначення – для будівництва об’єктів нерухомості.

4 серпня 2011 року міський голова Черкас Сергій Одарич підписує договір суперфіції з багатогалузевим обєднанням «Інтербуд» на земельну ділянку 4,5 га яка знаходиться в мікрорайоні «Перемога-2» в межах вулиць Академіка Корольова, Десантників, Конєва. Термін дії договору 4 роки, призначення – для будівництва об’єктів нерухомості.

Зазначені земельні ділянки знаходяться на земельному масиві колишнього військового полігону який ще раніше був переданий рішенням депутатів міської ради у постійне користування комунальнального підприємства «Черкасиінвестбуд».

Згідно тексту укладених угод які є в наявності редакції суперфеціарій (фактично орендар) відшкодовує комунальному підприємству лише земельний податок за час користування ділянкою.

При укладенні обох договорів йдеться посилання на «Порядок надання права користування земельними ділянками для забудови на умовах договору суперфіція та надання згоди на суборенду земельних ділянок» який прийнятий рішенням Черкаської міської ради від 26 червня 2011 року.

Цим порядком, який доречі діє і донині уповноваженим підписувати договори є виключно міський голова. Також як згідно Земельного кодексу так і згадуваного порядку передбачено обов’язковість передачі землі на конкурентних засадах.

Після укладення угод ані ЗАТ «Експоінвест», ані Інтербуд не здійснювали будівництва. Влітку 2014 року вони намагалися отримати містобудівні умови та обмеження на будівництво таун-хаусів. Однак отримали відмови, через невідповідність генеральному плану міста, який не був актуалізований і за ним на даних ділянках передбачалося будівництво багатоповерхового кварталу.

Натомість через суди ЗАТ «Експоінвест» та «Інтербуд» отримали рішення яке зобов’язувало виконавчий комітет міської ради видати містобудівні умови та обмеження на будівництво таун-хаусів.

Це питання набуло неабиякого скандалу у грудні 2014 року коли відповідне рішення таки було прийнято і містобудівні умови надані. Тоді мер Сергій Одарич, який свого часу підписував без конкурсу угоду, заявив, що «відбулася афера століття».

Однак навіть після отримання містобудівних умов та обмежень на земельних ділянках не розпочалося будівництво, інвестора який би зацікавився цією землею фактичні орендарі так і не знайшли.

А вже 13 березня 2015 року секретар міської ради Олександр Радуцький укладає дві додаткові угоди на попередньо укладені договори, якими подовжує термін дії договору суперфіція до 20 жовтня 2019 року. Цього разу тоді ще міський голова Сергій Одарич вже не кричав про «аферу століття».

Відзначимо, що договори від імені ЗАТ «Експоінвест» та Інтербуд в якості директора підписував нині покійний, почесний громадянин міста Калашник Ігор Миколайович, давній соратник та товариш Олександра Радуцького.

Прочитайте ще:

Залиште коментар