Апеляційний суд поставив крапку в справі з демонтажем самовільно встановленого кіоску

Апеляційний суд поставив крапку в справі з демонтажем самовільно встановленого кіоску

Майже рік тривала судова тяганина у справі з демонтажем кіоску поблизу скверу «Юність», який був здійснений у вересні 2014 року. Тоді його власник – місцевий підприємець Олександр Шматко – вимагав за це відшкодування на його користь збитків у розмірі 46 661 грн. Утім, у судах ані його позов, ані його апеляційну скаргу не задовольнили. Про це йдеться у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 13 квітня 2017 року.
Сам же підприємець ще в жовтні минулого року звернувся з позовом до комунального підприємства «Черкасиінвестбуд» (на відповідальне зберігання якого передали споруду після її демонтажу) про стягнення матеріальної шкоди. Мовляв, під час демонтажу кіоск був пошкоджений, більше того – у ньому був товар, який нібито під час зберігання був втрачений.
У грудні минулого року Господарський суд Черкаської області у задоволенні позову повністю відмовив. Власник споруди не погодився з цим і подав апеляцію на це рішення. Після повторного розгляду матеріалів справи Київський апеляційний адміністративний суд постановив залишити скаргу без задоволення. Натомість дії міської влади визнав – законними.
«Відсутні докази того, що саме відповідачем під час зберігання було завдано пошкодження тимчасової споруди відповідача, – йдеться у постанові. – Крім того, на фізичну особу-підприємця неодноразово були накладені адміністративні стягнення за розміщення тимчасових споруд без паспорта прив’язки тимчасової споруди, про що свідчать копії протоколів та постанов. Дії до примусового монтажу були проведені у відповідності до вимог чинного законодавства, судова колегія погоджується з висновком місцевого суду про те, що вимога позивача про стягнення з відповідача 41 661, 35 грн матеріальної шкоди є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню».
Нагадаємо, що на одному з останніх засідань виконавчого комітету піднімали питання необхідності демонтажу цієї ж тимчасової споруди, яка була повторно самовільно встановлена на вулиці Остафія Дашкевича біля скверу «Юність».

Прочитайте ще:

Залиште коментар