Арешт 109 білбордів лідера черкаського БПП Кудактіна скасував суд

Арешт 109 білбордів лідера черкаського БПП Кудактіна скасував суд

Апеляційний суд Черкаської області скасував арешт 109 конструкцій зовнішньої реклами ПП «Вересень +», який був накладений у кінці листопада Соснівським райсудом м. Черкаси для захисту від демонтажу рекламних площин. Як інформують Наші Гроші, про це йдеться в ухвалі апеляційного суду від 18 грудня, пише “Провінція“.

Як писав Олександр Безпрозванний у «Кропиві» з посиланням на ухвалу Соснівського райсуду Черкас від 27 листопада, 109 рекламних площин, які належать «Вересень +» та розміщені по м. Черкаси, арештовані в рамках кримінального провадження за клопотанням прокурора через невиконання Департаментом архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради рішення суду про продовження терміну дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами ПП «Вересень +».

Суд встановив, що у 2011 році ПП «Вересень +» придбало у ТОВ «СВК-МЕДІА» ГРУП» 109 рекламних щитів. У 2013 році «Вересень +» подало заяву до міськради про продовження на 5 років строку дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами ПП «Вересень +».

У 2014 році Вищий адмінсуд України зобов’язав Департамент архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради продовжити термін дії дозволів.

У 2017 р. виконком Черкаської міської ради прийняв рішення про виконання постанови Вищого адмінсуду від 2014 року, але воно не було виконане. Водночас, міськрада направляє ПП «Вересень +» приписи про демонтаж рекламних конструкцій, що свідчить про загрозу пошкодження, переміщення чи знищення майна ПП «Вересень +».

Суд зазначив, що предметом злочину є протиправні дії (не надання дозволів на виконання рішення суду), і всупереч рішенню суду вживаються заходи щодо демонтажу рекламних конструкцій. А тому арешт є виправданим, що дозволить зберегти речовий доказ предмету злочину.

Видання нагадало, що виконком міської ради приймав рішення про демонтаж незаконних конструкцій у грудні 2013 року, однак воно було оскаржено ПП «Вересень +» в суді. Нині ця справа перебуває на розгляді в касаційній інстанції.

В той же час, у Черкасах вдалося досягти демонтажу двох бордів ПП «Вересень +», які фірма прибрала самостійно під наглядом прокуратури в травні 2014 року. Борди демонтувалися на підставі постанови Київського апеляційного господарського суду від 25 березня 2014 року, тоді прокуратура вступила в судовий процес, представляючи інтереси міської ради та домоглася рішення на демонтаж більше сотні бордів через відсутність дозволів на їх розміщення та несплату коштів за їх розміщення.

Вже у лютому 2015 року Київський апеляційний господарський суд скасував досягнення прокурорів. Попереднє рішення було скасовано на підставі рішення касаційної інстанції в судовій боротьбі між підприємством та міською радою, яку зобов’язали продовжити дію договорів.

В грудні 2015 р. на розі вул. Смілянська-Гоголя один з бордів «Вересень +» впав і травмував сім осіб.

В січні 2018 року виконавчий комітет звернувся з позовом до ПП «Вересень +! в Госпсуд Черкаської області. В позовній заяві просили стягнути з відповідача 3,3 млн грн. заборгованості за фактичне користування місцями, де розміщено рекламні конструкції за час з 1 листопада 2014 року по 1 листопада 2017 року. Однак за клопотанням ПП «Вересень +» розгляд справи по суті фактично заблоковано, оскільки суд зупинив провадження до розгляду адміністративних позовів ПП «Вересень +» до міської ради. Зокрема в тих позовах підприємство намагається скасувати претензію міської ради, за якою нараховано 3,3 млн грн. боргу. На стадії апеляційного розгляду вимоги приватника про визнання протиправним боргових нарахувань не було задоволено в листопаді цього року.

Директором ПП «Вересень +» є голова Черкаської обласної організації БПП Сергій Кудактін, а власницею є його дружина Юлія Кудактіна.

Залиште коментар