Археологи ЧНУ розпочали “польовий” сезон

Археологи ЧНУ розпочали “польовий” сезон

26 червня майбутні археологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбули до спільної з Інститутом археології НАН України археологічної експедиції в Холодному Яру. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомив Василь Мельниченко, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

“Перед початком нового польового сезону 2017 року завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов ознайомив студентів із новим геофізичним обладнанням, яким поповнився університетський центр археологічних досліджень.

Прилади здатні фіксувати металеві артефакти на глибині до 2-х метрів. Їх студенти апробують в процесі цьогорічної практики на Мотронинському городищі в Холодному Яру.

Таким чином продовжується започаткована ще на початку 1990-х років університетська програма з дослідження унікальних археологічних скарбів Холодного Яру. Мотронинське городище є надзвичайно цікавим для археологів. На думку найбільш авторитетних вітчизняних археологів, починаючи з Вікентія Хвойки, ця територія була столицею прадавньої української держави ще докиївської, «антської» доби (5 століття н.е.)”, – пише Василь Мельниченко.

Прочитайте ще:

Залиште коментар