Арт-фестиваль “Повітова фанаберія” відбудеться у Черкасах

Арт-фестиваль “Повітова фанаберія” відбудеться у Черкасах

9 березня у Черкасах відбудеться мистецький фестиваль “Повітова Фанаберія”. Захід стартує о 13.00 у кінотеатрі “Салют”. Про це повідомляють організатори у “Фейсбук“.

Ідея цьогорічного Арт-фестивалю “Повітова Фанаберія: Два блокноти” – привернути увагу суспільства до мистецтва діалогу: з собою, з оточуючим простором, з актуальними подіями, з іншими людьми та переосенсувати досвід нещодавніх та поточних історичних подій України за допомогою сучасного арту.

І блокнот, в цьому випадку – як діалог зі світом, з самим собою. Щось інтимне, аутентичне, непоказне. Дві протилежні, полюсні історії двох різних митців. Дві контрастні точки зору. Два блокноти. Одна звичка малювати та рефлексувати в блокноті.

Фестивальні активності відбуватимуться в просторі, сформованому експозиціями творів, що зображують знакові історичні українські події. Фестиваль поєднає досвід різних художників – різного віку, статі, долі, ставлення до життя та змін: активіста Дмитра Коломойцева  (м. Київ) та самітника Сергія Козаченка (м. Сміла), репресованого урядом так званої ДНР художника Сергія Захарова  (м. Донецьк-м. Київ), жіночий погляд від екс-мешканки Петербурга Олени Клочко (м.Бахмут) та фотохудожниці зі ступенем PhD Яна Кононова (м. Українка, Обухівський р-н).

Відео-інсталяція лондонця Alexsander Knight «Spiritworld» розкриє почуття європейця, коли далеку, але європейську, країну мучить війна.

Звуковий тон фестивалю задаватиме гурт “Лінія Маннергейма” та Сергій Жадан (м. Харків) – митець з власним складним досвідом останніх п’яти років.

Глибини та включеності фестивалю додадуть арт-толкінг, перформенси, лекції, відеоінсталяції, майстер-класи з живопису, графіки, фотографії.

Фестиваль існує з 2013 року і є єдиним в місті заходом, який представляє сучасне мистецтво та є мультидисциплінарною подією – включає в себе візуальний арт, музику, театр, кіно, дискусії. Організатори фестивалю наполегливо рухаються до головної довгострокової мети – створення в Черкасах центру сучасного мистецтва, і пропагують цю ідею.

Актуальне мистецтво не лише торкається болючих тем, привертає увагу до різного роду проблем, але й допомагає сформувати критичне мислення, брак якого і є підґрунттям для маніпуляцій свідомістю.

В Черкасах 9 березня 2019 року вперше мистецькими засобами сучасного арту буде переосенсований досвід нещодавніх та поточних історичних подій України.

Залиште коментар