“Батьківщинівець” на сесії Черкаської міськради виступив на захист малого бізнесу

“Батьківщинівець” на сесії Черкаської міськради виступив на захист малого бізнесу

Депутат Черкаської міської ради від ВО “Батьківщина” Валерій Міняйло на сесії виступив з пропозицією ухвалити звернення до президента та Верховної Ради щодо захисту малого та середнього бізнесу.

“20 вересня 2019 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших Законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (реєстр. № 128 – IX) та Закон України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» ( реєстр № 129- IX).
Дані законопроекти, на жаль, не відповідають зазначеним в їх назвах і пояснювальних записках цілям та викликали велике занепокоєння серед підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування як на Черкащині, так і країни в цілому.
Цими законопроектами, фактично знищується спрощена система оподаткування, обліку та звітності, існування якої визначені Податковим Кодексом України. Звертаємо Вашу увагу саме на спрощення обліку, яке дало можливість малим підприємцям вийти з тіні та платити єдиний податок та ЕСВ. З прийняттям вищевказаних Законопроектів у підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, виникає додатковий обов’язок звітності при використанні реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), обов’язковість мати первинні документи, які при закупці товару на оптових ринках їм не дають, та облік товарів, які накопичувалися роками і на які не має первинних документів.
Впровадження в життя зазначених законопроектів матиме негативні наслідки як для малого підприємництва, так і для всього суспільства в цілому, так як вони:
– значно збільшують адміністративні витрати малого бізнесу, розмір штрафів, корупційну складову, наслідком чого стане неминуче збільшення цін на споживчі товари та послуги для кінцевих споживачів – мільйонів наших пересічних громадян;
– практично ліквідовують єдиний податок, так як вводять нові вимоги для його платників без необхідного, достатнього збільшення оборотів, без забезпечення первиними документами, без можливості задекларувати товарні залишки на момент введення обліку.
– Також необхідно зазначити, що згідно проведених ґрунтовних, фахових обрахунків за участю Державної Регуляторної служби України, прогнозовані втрати мікро- та малого підприємництва від впровадження зазначених законопроектів №№ 128 та 129 становитимуть більш, ніж 22 млрд. грн..
– Варто зауважити, що в разі відключення мереж електроживлення та інтернет-зв’язку, це унеможливлює реалізацію зазначених законопроектів в частині використання РРО та своєчасного надання відповідної інформації до фіскальних органів. Підприємці ІІ-ї та ІІІ- груп, відразу матимуть додаткові значні форс-мажорні фінансові ризики.
Наслідком того, що зазначені законопроекти, були прийняті без ґрунтовного обговорення з представниками всіх зацікавлених сторін, та не враховують усі реалії ведення підприємницької діяльності є те, що підприємці всієї країни проводять масові акції протесту як на місцях так і перед ВРУ, а також під Офісом Президента.
Підтвердженням того, що реалізація зазначених законопроектів матиме негативні наслідки не тільки для малого бізнесу країни в цілому, а також і щодо наповнення місцевих бюджетів, яке відбудеться по причині закриття підприємницької діяльності представниками малого бізнесу, які працюють на ІІ та ІІІ групах та звільнення найманих працівників, стало прийняття сесіями міських та обласних рад міст Львова, Сум, Чернігова, Білої Церкви, Житомира та інших міст України, звернення до Президента України Зеленського В. О. та голови ВРУ Розумкова Д.О. про відміну ЗУ №№ 128 – IX , 129-IX.
Просимо Президента України Зеленського В. О. та голову ВРУ Розумкова Д.О. про відміну Законів України «Про внесення змін до ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 128 – IX та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» №129-IX”, – йдеться у тексті звернення.

Залиште коментар