Білозірська ОТГ виділила 50 тисяч на реалізацію громадських ініціатив

Білозірська ОТГ виділила 50 тисяч на реалізацію громадських ініціатив

Наразі триває триденний семінар для жителів громади, де польські та черкаські координатори публічних бюджетів діляться досвідом зі створення та реалізації громадських проектів.

Білозірська ОТГ виділила 50 тисяч на реалізацію громадських ініціатив

Про це пише газета «Сільські обрії», повідомляють Новини Черкас.

– Навесні ми підписали меморандум про співпрацю з Фундацією українсько-польської співпраці PAUCI щодо реалізації проекту публічних бюджетів. Депутати сільської ради з місцевого бюджету спрямували на реалізацію громадських ініціатив 50 тисяч гривень, – розповідає заступник сільського голови з питань освіти і охорони здоров’я Ірина Грищенко. – Протягом трьох днів активні жителі громади, представники організацій та установ мають змогу навчитися у польських та черкаських колег створювати проекти, завдяки яким будуть вирішені питання місцевого значення.

До слова, з англ. participate – «брати участь». Саме в активній участі громадян у житті власного міста, села чи селища і полягає ідея громадського бюджетування. Залучення жителів до процесу ухвалення рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів – один з найчіткіших прикладів використання норм прямої демократії. Сам принцип виписаний у Законі про місцеве самоврядування.

– Ми очікуємо, що після навчання жителі громади представлять свої ідеї на розгляд координаційної ради у вигляді проекту. І після того, як ці проектні пропозиції будуть безпосередньо зареєстровані, кожен сельчанин отримає можливість проголосувати за певний проект. У результаті ми матимемо найбільш успішні громадські проекти, які профінансуємо цьогоріч, – повідомила управлінець.

Нагадаємо, ідея громадських бюджетів належить Бразильській робітничій партії, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Коли у 1989 році їхній представник Олівіо Дутра переміг на міських виборах у Порту-Алегрі, він вирішив залучити бідне населення до управління містом. Так з’явився бюджет участі.

Залиште коментар