Через рішення суду Черкаси опинилися на межі фінансової прірви (МОВОЮ ЦИФР)

Через рішення суду Черкаси опинилися на межі фінансової прірви (МОВОЮ ЦИФР)

Черкаси під загрозою комунального колапсу. Ухвала Черкаського окружного адміністративного суду від 24 вересня, якою призупиняється дія рішень Черкаської міської ради від 22 серпня про зміни до бюджету і до ПСЕР та інших, може мати катастрофічні наслідки для Черкас. Відповідний позов до суду подав проти Черкаської міської ради і міського голови депутат Олександр Радуцький.

Судове рішення за позовом Олександра Радуцького заводить Черкаси у фінансовий параліч. У дитячих садочках не розпочнеться опалювальний сезон, в школах та лікарнях не будуть робитися ремонти, не будуть ремонтуватися дороги, не буде коштів на зарплату тролейбусникам і оплату електроенергії тролейбусному парку. Це лише деякі наслідки, які матиме таке рішення суду для Черкас. Далі – детальніше по галузях.

Охорона здоров’я

На сесії були виділені кошти на капітальні ремонти третьої міської лікарні, дитячої лікарні, РОП «Астра», придбання ліжок та обладнання, харчування у лікарнях, послуги гемодіалізу. Тепер ці видатки не будуть профінансовані.

Освіта та гуманітарна політика

На сесії депутати передбачили видатки на харчування у дитячих садочках, заробітну плату вчителям, діяльність бібліотек, будинків культури, придбання книг, заробітну плату тренерам спортивних шкіл, а також капітальний ремонт шкіл (№№ 17, 34, 9, 32, 33, 11, 32, 12, 28, 22, 13, 3), капітальний ремонт дитячих садочків (№№ 13, 18, 21, 22, 27, 31, 34, 35, 39, 41, 45, 50, 54, 59, 61, 63, 65, 69, 70, 76, 86, 90, 91, 74, 7, 5, 87, 83, 29, 70, 33, 25, 61, 60, 78, 77, 22, 69, 54, 22, 78, 9, 41, 40, 1, 89). По низці цих ДНЗ закладені капітальні видатки та встановлення терморегуляторів та приведення до належного стану систем опалення, без чого у ці садочки не зможуть подати тепло.

Житлово-комунальне господарство

Значні видатки були передбачені на житлово-комунальну галузь Черкас. Завдяки позову Олександра Радуцького і рішенню Черкаського окружного суду, у Черкасах не фінансуватиметься поточний ремонт дорожнього покриття, «Черкасиелектротранс» не отримає коштів на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв та придбання шин, не будуть ліквідовуватися стихійні сміттєзвалища, виникнуть фінансові проблеми у КП «Черкасиводоканал» і «Черкаситеплокомуненерго», не надаватиметься спів фінансування ОСББ на виконання капітальних ремонтів, не робитимуться капремонти у житлових будинках. Не оновлюватимуться мережі зовнішнього освітлення, а такі вулиці, як Сурікова, Гагаріна, Симиренківська, Чорновола, Новопречистенська, Лупиноса, Першотравнева не побачать капітального ремонту. Також не буде встановлено колесо огляду і не будуть придбані нові тролейбуси.

– Дуже прикро, що деякі місцеві політики ставлять себе набагато вище інтересів громади і заганяють місто у соціальний колапс. На засіданні бюджетної комісії, на якому розглядався проект рішення про зміни до бюджету, були присутні представники всіх політичних партій. Був дотриманий принцип гласності, усі могли внести свої пропозиції. Ті, які набрали достатню кількість голосів, були враховані. Тепер вони не будуть профінансовані. Блокування життєво важливих рішень міської ради свідчить про те, що окремі депутати заради задоволення своїх політичних амбіцій готові зіштовхнути місто у прірву, – зазначає депутат від ВО «Батьківщина», голова бюджетної комісії Юрій Тренкін.

1 коментар до цієї статті

  1. Я за Бондаренка ! Позитивні результати в Черкасах є . Краще б не заважали.

    Відповіcти

Залиште коментар