Через скиди смілянського підприємства у навколишніх селах – надзвичайна ситуація з забрудненням річок

Через скиди смілянського підприємства у навколишніх селах – надзвичайна ситуація з забрудненням річок

Риба зникла, вода почорніла: жителі Хацьок вимагають, аби ситуація була визнана надзвичайною і влада негайно вживала якихось заходів для її ліквідації.

Про надзвичайну ситуацію на р. Тясмин повідомив на своїй сторінці у ФБ голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко.

“Перевищення ГДС в р. Тясмин по: завислим речовинам у 4,5 р., … азоту амонійному в 11 р., нітритам в 10 р., нафтопродуктам в 6 р.,..”. А тепер трохи історії питання. Ще 12 червня жителі села Хацьки забили тривогу: в Тясмині зникла риба, вода почорніла і має сморідний запах каналізаційних стоків. Пізніше було засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Степанківської ОТГ, встановлення забруднювача річки – КП “ВодГео” та однієї із головних причин: із чотирьох компресорів на етапі біологічної очистки три вийшли із ладу; звернення до екологічної інспекції Черкаської області, відбір проб води та звернення щодо надання результатів її лабораторних аналізів… А ще ми довго переконували керівництво обласної комісії ТЕБ та НС розглянути питання щодо Надзвичайної ситуації на Тясмині. Було і відповідне доручення голови ОДА. І ось, лише вчора комісія… пожурила КП “Вод Гео” та прийняла якісь рішення. Але ситуація так і не визнана надзвичайною. І це при тому, що згідно національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010, назва надзвичайної ситуації на річці Тясмин в районі сіл Хацьки, Степанки, Бузуків має чітке визначення – «НС унаслідок наявності у воді шкідливих (забруднювальних) речовин понад ГДК» . Код класифікації – 10430. Опис ознаки НС також відомий:
” 1.69 Скидання неочищених чи недостатньо очищених стічних вод на території населеного пункту або у водні об’єкти в обсязі понад 100 куб. м за годину, загальний обсяг скиду Куб. м Понад 500″ (Наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України 12.12.2012 N 1400). Приведені результати аналізу стічних вод теж не вселяють оптимізму… А тепер трохи чорного гумору: на комісії ТЕБ та НС Степанківській ОТГ запропонували виділити частину коштів для придбання компресорів. Ось так, на нас виливають лайно і ми ще повинні за це платити… Переконаний, насамперед, ситуацію варто визнати Надзвичайною, і хтось має бути покараний за незаконну діяльність, а хтось – за бездіяльність…”, – йдеться в його дописі.

На доказ своєї правоти Ігор Чекаленко навів офіційний лист від черкаських екологів.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар