Черкаській школі дали ім`я видатного політика

Черкаській школі дали ім`я видатного політика

Черкаську спеціалізовану школу №18 назвали іменем Героя України В’ячеслава Чорновола. Про це повідомив у “Фейсбук” заступник міського голови Ігор Волошин.

– До цього ми йшли не один рік. Щиро тішуся з цієї події. Нагадаю, що ще у складному 2013 році ми домоглися перейменування вулиці Енгельса на В’ячеслава Чорновола! Дякую усім причетним до цього свята, – зазначив Ігор Волошин.

Як зазначає Вікіпедія, В’ячеслав Максимович Чорновіл (24 грудня 1937 с. Єрки Київської області — 25 березня 1999, Бориспіль Київської області) — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).

Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

Загинув 25 березня 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах.

Фото зі сторінки Ігоря Волошина, Сергія Воронова.

Залиште коментар