Черкаські синоптики прогнозують дощові вихідні і погожий початок тижня

Черкаські синоптики прогнозують дощові вихідні і погожий початок тижня

Перехід до літнього режиму погоди в області відбувся ще 13 травня. Проте до спеки не дійшло – температура повітря межу +30° не перевищила. Про це повідомив директор Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Рослинність відреагувала на таку експансію тепла майже одночасним цвітінням тополі та акації, значно скоротивши його період, на старті – липа. Сільськогосподарські культури теж відгукнулися на літнє тепло прискореним розвитком, у озимини розпочалося цвітіння на 1-2 тижня раніше звичайного.

Про погоду найближчими днями. Атмосферний фронт, який простягнувся від Білорусі до Балкан через Західну Україну, 1 червня наблизиться до центральних областей.

Тому завтра на Черкащині прогнозуються дощі з грозами, які місцями супроводжуватимуться шквалистим посиленням вітру та градом.

У неділю також можливі подібні небезпечні погодні явища у супроводі локальних дощів, але їх інтенсивність зменшиться. Дощі дещо послаблять спеку. Нічна температура очікується в межах +11..+16º, а денна +25..+27º. Вітер північного напрямку додаватиме відчуття свіжості.

А вже початок нового тижня прогнозується погожим.

За попередніми оцінками, червень цього року на Черкащині буде дещо прохолодним та забезпечений дощами. Середньомісячна температура прогнозується на рівні +18º, сума опадів за місяць 70-80 мм.

При цьому, перша половина місяця досить тепла і з недобором опадів, а друга – прохолодна та дощова.
Похолодання в другій половині місяця можуть привести до зниження нічних температур до 5-6º. Хвилі тепла на початку та наприкінці червня створять кілька дуже теплих днів (28-31º).

Впродовж місяця погода буде нестійкою. Теплі дні чергуватимуться з прохолодними на фоні частих грозових дощів. В періоди змін, переходу від потеплінь до похолодань на фоні температурних контрастів спостерігатимуться небезпечні явища погоди: грози, шквали, град, зливи, можливі смерчі.

Залиште коментар