Черкаському музею подарували унікальний експонат

Черкаському музею подарували унікальний експонат

15 лютого 2019 року у Черкаському археологічному музеї Середньої Наддніпрянщини  відбулася приємна подія. До них прийшов меценат, київський підприємець, з корінням з Черкащини, власник мережі медичних центрів «Савон», Станіслав Бондаренко і привіз і передав до Черкаського археологічного музею унікальний експонат – великого скіфського бронзового казана, знайденого на території Черкаської області.

Як повідмляють на сторінці музею у “Фейсбук“, вік казана близько 2,5 тисяч років. Пізніше науковці музею уточнять цю дату, з’ясують точне місце знахідки та деталі його давньої історії.

“Запрошуємо всіх друзів музею та любителів історії краю прийти в музей, розділити нашу радість та особисто побачити нове надбання, а можна і особисто доторкнутися, бо казан не вмістився у жодну з вітрин, а виготовлення нової займе певний час. Проте за збереженість експоната відповідають сигналізація та відео спостереження, якими обладнано експозицію та фонди музею.

Сподіваємося, що це не останній особливо цінний експонат із списку must have нашого музею і приклад нинішнього мецената наслідуватимуть й інші патріоти Черкащини. А поки що співробітники музею розробляють стратегію перевезення до музею багатотонного експоната віком 7-8 тисяч років, переговори про передачу якого тривають. Щоправда, поки його ніде розмістити, але все ж сподіваємося, що на той момент питання з новим більшим приміщенням для музею вже буде вирішене”, – зазначають музейники.

Залиште коментар