Черкаську школу відвідав відомий кулінар Євгеній Клопотенко

Черкаську школу відвідав відомий кулінар Євгеній Клопотенко

Сотня черкащан прийшла на зустріч із українським кухарем Євгенієм Клопотенком 13 травня у школі №31. Там він презентував “Збірник рецептур для українських шкіл”. Про це повідомляє gazeta.ua.

“Мій тато зі Шполи, двоюрідна сестра сидить в залі, тому дуже радий опинитися в Черкасах, – каже Клопотенко. – Чому ви не готуєте гречку з кавою? Чому не можна їсти молоко з оселедцем? Чому суп корисний? Діти у Франції не їдять супи і якось живуть. В Амстердамі я куштував молоко з оселедцем. Чому ми так не можемо? Ми не їмо, бо нам роками казали, що так треба. Це все смакові звички. Моя мама їла в школі гуляш, я їв і знову він в меню. Система вже 75 років працює на одних і тих самих правилах”.

Школярка запитала Євгенія про найкращу страву, яку той куштував в шкільних їдальнях. Кухар відповів, що манну запіканку та булку з корицею.

“Я був в багатьох їдальнях, але рибні котлети, салат з буряком готують по одній технології скрізь. Коли питаю, чому не можна це змінити, кажуть: “Діти не будуть це їсти”. Треба оновити підхід. Давайте готувати шпундру, пудрю, супи без засмажок, наприклад, мінестроне, грецький суп “авголемон”, чай-масала. Я взяв салат з буряком і додав до нього насіння – все. Щоб впровадити цю геніальну зміну, я проходжу бюрократичні кола пекла. Харчування не стане дорожчим набагато. У моїй розробці один із варіантів двотижневого меню коштує 9,70, наступний 11,10 і один за 13 гривень. Змінюючи шкільне меню, я намагатимусь змінити кулінарну культуру в Україні. Зараз діти не розвинені в їжі. Лише 28 відсотків знають, що таке рукола”.

Після презентації відбулася дегустація страв зі “Збірника рецептур для шкіл”. Клопотенко пів години робив селфі зі школярами, ставив автографи в шкільних зошитах. Дівчата дарували йому малюнки та квіти.

Захід відвідав голова департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов. Він хоче впровадити нове меню від Євгенія Клопотенка у школах Черкас.

Залиште коментар