Черкаський лісгосп на старті лісокультурних робіт

Черкаський лісгосп на старті лісокультурних робіт

Весняна лісокультурна кампанія вже практично на старті. Черкаські лісівники зазначають, що цьогоріч вона почнеться значно раніше, ніж у попередні роки. Тож про готовність до садіння лісу та про природно-кліматичні зміни, які необхідно враховувати у роботі, йшлося на виїзній виробничій нараді Черкаського лісгоспу.

Директор підприємства Андрій Пустовіт, головний лісничий, інженер лісових культур, лісничі відвідали ряд об’єктів у Свидівському, Дубіївському, Дахнівському, Руськополянському лісництвах.

У ході роботи оглянули площі, які вже готові для садіння лісів, та обговорили комплекс робіт, який при цьому процесі здійснений. Також побували на ділянках з різновіковими лісовими культурами, що у свій час створювалися різними методами, проаналізували доцільність здійснення глибокого рихлення грунту, механізованого садіння, висаджування сіянців у поглиблені борозни та ін.

Більшість лісництв підприємства мають піщані ґрунти, бідні умови для зростання лісів, тож саме індивідуальний підхід до лісокультурних площ практикують протягом останнього десятиліття – експериментують, оптимізують, удосконалюють процеси, аби досягти високої приживлюваності та найкращих результатів, виростити здорові, продуктивні насадження.

На кількох ділянках черкаські лісівники здійснили розкопки, щоб перевірити наявність вологи у ґрунті. На жаль, результати виявилися невтішними: якщо у борознах волога є на глибині до 50-ти сантиметрів, то у міжряддях – лише на 15-20 см. Це насамперед свідчить про необхідність проведення лісокультурної кампанії у досить стислі терміни.

Ще одне рішення, яке прийняли на нараді, – доповнення лісових культур сосни звичайної здійснювати листяними породами, з метою відходу від монокультур.

«У цьому році буде створено 180,2 га лісових культур, з них механізовано, за допомогою лісопосадкових машин – 132 га. Заплановано природне поновлення лісів на площі 9,9 га. У лісових розсадниках підприємства вирощено понад два мільйони сіянців, заготовлено 8,6 тонн лісового насіння. Тож усі структурні підрозділи готові до лісокультурної кампанії, яку вже будемо активно розпочинати на днях», – зазначив директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства.

Залиште коментар