Черкащан навчатимуть фінансової грамотності

Черкащан навчатимуть фінансової грамотності

У Черкасах говорили про фінансову обізнаність заради впевненого майбутнього. Презентували програму в прес-центрі «Нової Доби».

Темою спілкування стали плани реалізації програми в області та можливості для співпраці у її рамках. Основною метою програми «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» є надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям, які постраждали в результаті конфлікту, та пенсіонерам шляхом забезпечення їх знаннями, навичками та впевненістю для прийняття обґрунтованих фінансових рішень у повсякденному житті, та надання їм можливості відігравати активну роль в житті своїх громад. Програма реалізовуватиметься в Черкаській області до листопада 2017 року в рамках проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

− Наш проект досить молодий, працює в Україні лише три місяці. Ключовим компонентом є підвищення довіри до фінансового сектору. Наша діяльність націлена на те, щоб наша фінансова система була зрозумілою людям. Особливо це стосуватиметься споживчого кредитування та захисту прав споживачів фінансових послуг. Ми вже 25 років незалежні, але в Україні немає інституту захисту прав споживача фінансових послуг. Потужно ми працюватимемо з розвитком і підтримкою саме небанківського фінансового сектору, це ломбарди, кредитні спілки, які мають запрацювати на благо людей. І тут маємо великі плани й наробки щодо цього. Тому з наступного року плануємо долучити низку тренінгів, як працювати саме з такими установами. Один з популярних і зараз компонентів і напрямків роботи на сьогодні – електронні фінанси, − розповіла Лариса Татаринова, керівниця напряму розбудови довіри до фінансового сектору проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».
Програма спрямована на три категорії вразливих громадян України: внутрішньо переміщених осіб, людей, які постраждали від конфлікту, та пенсіонерів. Жінки становитимуть не менше 60 % учасників заходів. Програма реалізовуватиметься в 11 областях України.

− Є три основні завдання, серед яких загальна фінансова обізнаність та грамотність, тобто навчити людей керувати фінансами, обліковувати їх, робити резерви, обирати фінансові продукти, − пояснює майстер-тренерка програми «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», яку впроваджує МБФ «Український жіночий фонд» Тетяна Герасимова. − Перший крок − це поліпшення загальної фінансової грамотності. Другий – підвищення захищеності споживачів фінансових послуг, тому приділятимемо багато уваги законодавству щодо захисту прав споживачів, розповідатимемо, як уникнути махінацій і таке інше. Останнім кроком є соціальне залучення в життя та мобілізація громад громадської, де ми говоритимемо про те, чим може бути конкретна людина корисна громаді, а громада їй.

На сьогодні навчання пройшли 26 тренерів з 11 регіонів та були проведені пілотні тренінги в лютому. Очікується, що кількість учасників сягатиме 2400 осіб. Також планується провести 120 дводенних тренінгів.

Залиште коментар