Черкащан закликають відмовитися від самолікування

Черкащан закликають відмовитися від самолікування

Черкаські медики повідомляють, що в області збільшилась кількість хворих, які самостійно ставлять собі діагноз і призначають лікування. Купивши ліки в аптеці без призначення лікаря, черкащани з ускладненнями після прийому таких медикаментів потрапляють до лікарень. Про це інформує «Україна молода».

Черкащанка Ольга Ткаченко розповідає, що вже два тижні лікується в обласному кардіологічному центрі. Жінка зізнається, що сама винна. За порадою знайомої купила в аптеці ліки й почала їх приймати. Черкащанку забрала швидка з підвищеним тиском та порушенням серцевого ритму.

Володимир Казмірук, заслужений лікар України, головний терапевт обласного Управління охорони здоров’я і завідуючий відділенням гіпертонічної хвороби в Черкаському кардіоцентрі, стверджує, що пацієнти все частіше звертаються з хворобами не до лікарів, а до рідних і знайомих, що призводить до ще більших наслідків хвороб.

«До того ж нині на фармацевтичний ринок хлинув потік лікарських препаратів, які є підробками. Вони не лише неефективні, а й шкідливі для здоров’я», – розповідає лікар.

Вживання таких ліків призводить до шкірних висипів, набряків очей, голосових зв’язок, язика, порушення роботи печінки нервової системи, серця, захворювання нирок.

Володимир Казмірук наголошує на важливості проходження лікування під наглядом медиків.

Також він просить пацієнтів повідомляти в Державний експертний центру Міністерства охорони здоров’я про дію препаратів, випадки алергічних реакцій, ускладнень, позитивних змін.

Прочитайте ще:

Залиште коментар