Черкащанам пояснили причини здорожчання медикаментів

Черкащанам пояснили причини здорожчання медикаментів

Усі виробники фармацевтичної продукції, зокрема й вітчизняні, різко підняли ціни на медичні препарати. Це викликало обурення в жителів Черкащини.

Експерти пояснюють, що вартість в умовах ринкової економіки визначається як зовнішніми, так і внутрішніми факторами, повідомляє vikka.ua.

Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан на своїй Facebook-сторінці пише, що ціна імпортних медикаментів у аптеках за 2017 рік збільшилася на 88%, українських – на 40%.

“При цьому адекватного наповнення бюджету від податків чомусь не відбулося”, – пише він.

Фармацевт Яна Кулик пояснює, що ціни ростуть, оскільки в аптеках дорожче закуповують препарати від усі виробників.

“Аптеки тільки спостерігають за підвищенням, ми на це не можемо впливати. Чим зумовлене здорожчання від виробників, ми не знаємо”, – каже вона.

Директор КП “Фармація” Валентина Ніколенко розповідає, що з початку 2017 року і до цього часу принцип ціноутворення не змінився, але при цьому вартість одних препаратів зовсім не змінилась, інші – значно здорожчали, а деякі виробники на певні препарати, навпаки, ціну знизили.

“Все залежить від виробника та контракту. Роздрібна вартість препаратів прямо пропорційна закупівельній. Якщо ціна на закупку росте, то ми вже купуватимемо препарат дорожче і в аптеці. Націнки ж невеликі, з початку минулого року вони не змінилися, – каже вона. – Українські виробники також не стоять на місці і змінюють ціни. Звичайно, на зміну собівартості продукту впливають і енергоносії, і ріст заробітної плати, і доларові коливання”.

Яна Кулик зазначила, що націнка на медичні препарати стартує від 7% і більше – усе залежить від аптеки.

Тим часом директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник каже: відсоток прибутковості регулюється державою, а вартість медикаментів зовнішніми та внутрішніми факторами.

До зовнішніх належать: державне регулювання цін і тарифів, характеристика ринку та платоспроможність населення, ціни конкурентів, вид ринку (чиста конкуренція, олігополістична конкуренція або чиста монополія).

Внутрішні фактори впливу: рівень постійних та змінних витрат, позиція аптечного закладу на ринку.

Валентина Ніколенко каже, що наразі на черкаському фармацевтичному риноку спостерігається збільшення кількості національних мереж аптек.

“Чим більше відкривається нових аптечних закладів, тим більше в старих аптеках падає реалізація, – пояснює вона.

Наразі ж набувають все більшої популярності інтернет-аптеки. Олег Стадник наголошує, що в інтернеті можна купити контрабанду, якщо це основні препарати, а не генерики (препарати-копії). Вони коштуватимуть дорожче.

“Небезпека купити неякісні ліки є не лише онлайн, але і в аптечних мережах. Причина – недобросовісна конкуренція на ринку. Але шахраїв більше саме в інтернеті, – каже він. – Зараз медикаменти імпортують з усіх країн світу. Єдиною вимогою є реєстрація препаратів в Україні. Тільки офіційно зареєстровані ліки вважаються безпечними і дозволеними”.

Прочитайте ще:

Залиште коментар