“Черкащанка” зібрала усі покоління танцівників

“Черкащанка” зібрала усі покоління танцівників

Усі покоління танцівників ансамблю народного танцю «Черкащанка» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зібрав 65-річний ювілей.

Про це повідомив сайт навчального закладу.

На святковий концерт до Черкаської філармонії з цієї нагоди завітала університетська громада, представники влади, мистецькі колективи та містяни.

Про досягнення та багаторічну історію колективу гостям розповідала фотовиставка «”Черкащанка”: танець крізь роки», виставка костюмів ансамблю, документальний фільм.

Концертні чобітки та балетні черевички, з яких почали концертну програму ведучі, нагадали про тисячі кілометрів сцени, стоптані учасниками колективу, про працю, яка стоїть за майстерністю артистів.

“Кожному, хто дивиться на вас, спадає на думку слово «Україна», — зазначив, вітаючи «Черкащанку», ректор ЧНУ Олександр Черевко. — Ви робите те, що є основою побудови держави, адже поряд із незалежністю, національною ідеєю, материнською мовою стоїть українська культура. І ми цікаві світові своєю ідентичністю. А саме через мистецтво ми несемо свою культуру в світ”.

Ректор подякував заслуженому працівнику культури України Валентину Луценку, який 48 років є художнім керівником та балетмейстером «Черкащанки». Він висловив подяку профспілковим органам, які підтримують ансамбль, та нагадав, що за 65 років через колектив пройшла понад тисяча студентів навчального закладу.

Колектив привітали директор департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістюосвіти і науки Черкаської облдержадміністрації Олександр Шабатін, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Колектив та його керівника Валентина Луценка відзначили Черкаська ОДА та Черкаська обласна рада, управління освіти і науки, управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Черкаська міська рада.

Сертифікати на 10000 гривень їм вручили профспілкові лідери — голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, т.в.о. голови обкому Профспілки працівників освіти і науки Галина Шевчик, голова профкому Черкаського національного Анатолій Стеценко.

Ювілейним подарунком від «Черкащанки» були кращі хореографічні композиції: «В Черкаському краї цвітуть рушники», «Ми діти твої, Україно», «Над широким Дніпром», «Біля озера» та фаворит усіх концертів «Гопак».

Із мистецькими вітаннями прийшли на свято «Черкащанки» їхні колеги: ансамбль бального танцю «Алегро», тріо «Барви», лауреат Всеукраїнських конкурсів і фестивалів естрадної пісні Олександр Недобор, зразковий ансамбль танцю «Дружба» Палацу культури «Дружба народів», зразковий ансамбль танцю «Веселка» Палацу дитячої та юнацької творчості, народний художній колектив «Вокальна студія “Карамель”».

Десятки тих, чия молодість пов’язана з колективом, знову вийшли на сцену, щоб під спалахи святкового феєрверка привітати одне одного та своїх наставників із 65-річчям улюбленого ансамблю.

“Я вдячний вам усім за підтримку, за те, що в такий непростий час ми виступаємо на міжнародних фестивалях за кордоном! Ми виправдаємо вашу довіру і високе звання хореографічної візитівки Черкас і Черкаського національного університету!” — пообіцяв на завершення художній керівник «Черкащанки» Валентин Луценко.

Нагадаємо, аматорський колектив народного танцю «Черкащанка» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького цьогоріч відзначає 65-річний ювілей.

Створений він був у 1953 році при студентському клубі Черкаського державного педагогічного інституту. Керівником колективу була Олена Діденко, концертмейстером — Михайло Мусієнко. У 1970 році в «Черкащанку» прийшов Валентин Луценко.

Свій талант танцівники демонстрували на сценах України, Росії, Молдови, Польщі, Чехії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Сирії, Югославії, Словенії та Кіпру. З останніх досягнень — гран-прі на VIII Міжнародному фестивалі музики, мистецтва та фольклору «Подляска Октава Культур», що відбувся у Білостоці (Польща, 2015), та нагорода на фестивалі «Квітка сонця» (Литва, 2017).

Протягом багатьох років віддає свої сили та ідеї молодим танцівникам команда художніх натхненників: художній керівник, заслужений працівник культури України Валентин Луценко, хореографи — Сергій та Жанна Захарчуни, акомпаніатор — Андрій Козлов, костюмер — Наталія Кириченко.

Колектив має амбітні творчі плани і чекає на нових талановитих учасників.

Залиште коментар