Черкащани святять фрукти до яблучного Спаса

Черкащани святять фрукти до яблучного Спаса

Сьогодні у черкаських церквах аншлаг: містяни поспішають до храмів з кошиками, повними яблук, груш, слив, винограду. Хто не відвідав церкви 14 серпня – беруть  й букетики-маковійчики.

 

Традиційно неподалік церков процвітає стихійна торгівля. Всупереч очікуваному, фрукти не здорожчали, навіть здешевшали, і хооча дехто просить 25 грн за кіло яблук, більшість, навпаки, ціну знизила – до 10-15 грн. Хто не встиг продати свої маковійчики – продає й сьогодні, так само пропонують прихожанам мед та пиріжки-маківники.

Проте більшість воліє приходити з врожаєм з власного садка. Примітно, що в натовпі бабусі та матусі у супроводі дітей, багато з дитячими візочками.

Нагадаємо, 19 серпня  – свято Преображення господнього, або, як кажуть у народі,Яблучний Спас.  В цей день, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там преобразився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, як світло”.

Люди примітили, якщо у цей день погода суха і спекотна – таку ж буде осінь. А ось дощі говорили означали, що золота пора буде багатою на опади.


До освячення в церкві в цей день не прийнято було їсти яблука.  Люди вірили, що якщо загадати бажання, а потім з’їсти освячене яблуко, то бажання обов’язково здійсниться.

Прочитайте ще:

Залиште коментар