Черкащани вкрали на понад 400 тис гривень електроенергії

Черкащани вкрали на понад 400 тис гривень електроенергії

За останні 7 місяців працівниками ПАТ «Черкасиобленерго» виявлено фактів порушення правил користування електроенергією шляхом втручання в засоби обліку серед побутових споживачів – 196, серед юридичних – 36. Загальна сума збитків – понад 400 тис грн.

Для унеможливлення використання необлікованої електроенергії на ПАТ «Черкасиобленерго » закупили 20 лічильників для комерційного використання електроенергії з додатковим радіочастотним та електромагнітним захистом НІК 2303L.
Установили їх на підприємствах юридичних осіб, які працюють у сфері ресторанного бізнесу й споживають до 50 тис кВт/год на місяць.  Про це інформує прес-служба відомства.

– Був проведений аналіз споживання електроенергії порівняно з 2013-м роком, коли були найменші показники втрат по підприємству, – коментує перший заступник директора з енергозбуту та комерційних питань Черкаського міського РЕМу Станіслав Івко. – Було встановлено, що на таких об’єктах  до 2017-го року споживання знизилося вдвічі і більше. Аби попередити позаоблікове використання електроенергії, ми встановили модернізовані лічильники.

Вартість кожного – понад 2 тис грн. Експерти кажуть, не завадить замінити ще з півсотні лічильників. Тож уже замовили наступну партію пристроїв. Прикметно, що при необлікованому використанні електричної енергії при установлених лічильниках старого зразка, довести факт крадіжки енергії було досить важко. Нові лічильники такі спроби фіксують.

Для виявлення фактів незаконного втручання в роботу приладів обліку проводять помісячний аналіз споживання електричної енергії. При цьому береться до уваги дозволена потужність, змінність та години роботи підприємства. За результатами такого аналізу проводяться позапланові перевірки, рейди, контрольні огляди у споживачів, в яких виявлені відхилення в споживанні, які викликають сумніви. За результатами проведення перевірок видаються вимоги на встановлення засобів обліку в контейнери, металеві ящики, які унеможливлюють доступ до засобів обліку, також видаються вимоги на винесення засобів обліку на фасади будівель. В окремих випадках встановлюються засоби обліку з функціями дистанційного зчитування інформації та з захистом від впливу магнітного, електромагнітного та високочастотного впливу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар