Черкащина до надзвичайних ситуацій готова, – ДСНС

Черкащина до надзвичайних ситуацій готова, – ДСНС

У період з 7 по 16 серпня комісія ДСНС під головуванням заступника Голови ДСНС України Руслана Білошицького перевірила Черкаси, Канів, Золотоношу, Умань та відповідні райони. Про це повідомляє прес-служба УДСНС в Черкаській області.

За цей період робочою групою, на предмет виконання вимог законів, дотримання пожежної та техногенної безпеки, було ретельно проаналізовано діяльність органів виконавчої влади, установ, організацій та спеціалізованих служб цивільного захисту. Також перевірялись готовність органів Управління ДСНС у Черкаській області, боєздатність  пожежно-рятувальних підрозділів та аварійно-рятувальних служб підприємств до реагування на надзвичайні ситуації. Під час роботи, фахівці ДСНС вивчили стан інженерного, медичного, біологічного та хімічного захисту, системи здійснення оповіщення та інші важливі питання цивільного захисту.

Особливу увагу було приділено діяльності регіональної та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Упродовж перевірки було проведено позачергові засідання комісій з питань ТЕБ та НС різного рівня, оцінювався стан виконання заходів цивільного захисту на потенційно небезпечних об’єктах.

Окрема увага в роботі комісії приділялася організації та забезпеченню інженерного захисту населення і території області. Зокрема були вивчені питання, які стосуються стану утримання та експлуатації захисних споруд.

Враховуючи реформування Системи цивільного захисту а також децентралізацію, значну увагу комісія приділила аналізу створення місцевих пожежних команд.  Під час перевірки, за участі Голови комісії, на території Канівського району було відкрито Центр безпеки громадян. Всього ж в області створені та працюють 80 місцевих пожежних команд.

Аби оцінити рівень взаємодії та підготовки спеціалізованих служб, у кожному з регіонів, де працювала комісія, була змодельована умовна різноманітна надзвичайна ситуація.

Так, рятувальники а також аварійні служби що входять до системи цивільного захисту демонстрували свої навички з ліквідації: – пожежі в лікувальному закладі, вибуху побутового газу в житловому будинку і на автозаправці, – витоку хімічно-небезпечної рідини.

За період перевірки області, члени комісії здійснили ретельний аналіз стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення, а також надали методичну допомогу, спрямовану на вдосконалення діяльності сил цивільного захисту.

Комплексна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки та службової діяльності Управління дала предметну оцінку діяльності органів управління цивільного захисту краю, а складений та підписаний всіма членами комісії ДСНС акт перевірки буде переданий на розгляд Кабінету Міністрів України.

Прочитайте ще:

Залиште коментар