Черкащанам дають рекомендації, як уберегтися від бурульок

Черкащанам дають рекомендації, як уберегтися від бурульок

Управління з питань цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради надає прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей під час ожеледиці. Про це йдеться на офіційному сайті Черкаської міської ради.

Пам′ятайте:

– кращими для льоду є взуття з підошвами із мікропористої та іншої м′якої основи, без великих каблуків;
– людям похилого віку краще «в слизькі дні» взагалі не виходити з будинку (літні люди отримують дві третини травм саме при падінні);
– прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження є небезпечними для здоров’я;
– ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву, не тримайте руки у кишенях;
– обходьте металеві кришки люків;
– не прогулюйтеся по самому краю проїжджої частини дороги;
– дуже небезпечні прогулянки в ожеледецю в нетверезому стані;
– не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледецю (в цей період значно збільшується гальмовий шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум до каліцтв);
– тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару, остерігайтеся бурульок.

Обережно – бурульки

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах.

Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

За можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Будьте обережні, бережіть себе – це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.

Залиште коментар