Черкащани вшановують пам`ять кіборгів

Черкащани вшановують пам`ять кіборгів

День пам’яті кіборгів черкащани сьогодні вшанували покладанням квітів до пам’ятника «Ніхто, крім нас». Там зібралися оборонці летовища та їхні родичі, повідомляє UA:Черкаси.

У Черкаській міській раді повідомляють, що за офіційними даними, під час оборони Донецького аеропорту загинули сотні бійців. Серед них – троє жителів Черкас та 16 осіб – із Черкаської області.

Першим із черкаських кіборгів – 14 вересня 2014 року, прикриваючи відхід бойових побратимів, у ході обстрілу російськими бойовиками, отримав тяжке осколкове поранення в голову й пішов у вічність 23-х річний старший лейтенант Євгеній Подолянчук.

Посмертно йому присвоєно звання капітана.  У Черкасах одну з вулиць названо на честь капітана Євгенія Подолянчука.

2 грудня 2014 року отримав смертельне поранення в голову під час обстрілу в аеропорту Донецька випускник Черкаської ЗОШ № 30 (2008 року) 23-х-річний Андрій Терещенко («Рембо»).

Іменем Андрія Терещенка названо один із черкаських провулків.

19 січня 2015 року загинув від кулі снайпера у бою з російськими збройними формуваннями поблизу Донецького аеропорту Олексій Панченко. У Черкасах одну з вулиць названо його ім’ям.

Як інформують на сайті Черкаської міської ради, оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. Бої тривали так довго, оскільки контроль над аеродромом Донецького міжнародного аеропорту мав стратегічне значення.

У результаті бої за встановлення контролю точились між українськими військовими та проросійськими бойовиками в період з 26 травня 2014 до 21 січня 2015 року.

За ДАП воювали спецназівці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93-й ОМБр, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», а також бійці Добровольчого українського корпусу.

Фото: UA: Черкаси

Залиште коментар