Черкаська влада виділила майже 8 млн грн на оновлення Центру матері та дитини

Черкаська влада виділила майже 8 млн грн на оновлення Центру матері та дитини

Однак попри найбільші за останні 20 років фінансові вливання, народжуваність у Черкасах падає.

На придбання сучасного обладнання для Центру матері та дитини в Черкасах із міського бюджету було виділено 6 млн. грн. Завдяки цьому вже скоро в закладі з’являться лапараскопічний комплекс, монітори для визначення стану пацієнта, кольпоскопи, наркозні апарати, пульсоксиметри для новонароджених, мікроскоп, дефібрилятор, лампи фототерапії, фітальні монітори, система обігріву для новонароджених та інша техніка.

Ще майже 2 млн. грн. витратять на ремонт приміщень обох баз – на вул. Чехова та на вул. Олени Теліги. Буде замінено вікна, відремонтовано покрівлю обох баз та відділення вагітних бази №2 по вул. Олени Теліги.

За словами головного лікаря Центру матері та дитини Володимира Зеленька, такі кошти на потреби закладу виділили вперше за останні 20 років.

Проблемним залишається забезпечення пацієнтів медикаментами за кошти державного бюджету. Адже на ліки для мами з дитиною виділяють близько 7 грн. на добу. За кошти міського бюджету повністю забезпечуються медикаментами жінки Черкас тільки в першу добу. Тому лікувальний заклад має самотужки вирішувати проблему забезпечення медикаментами своїх пацієнтів. Тож Центр ефективно співпрацює з Черкаським обласним відділенням Міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань. Протягом 1 кварталу 2017 року за сприяння Фонду було закуплено необхідних медикаментів та витратних матеріалів на суму понад 609 тис. грн.

Попри позитивні зміни головний лікар констатує сумну тенденцію: «За 1 квартал 2017 року порівняно з цим періодом 2016 року у нас відбулося на 60 пологів менше. Можливо, у зв’язку з відкриттям перинатального центру частина вагітних пішла народжувати туди. Але про збільшення кількості пологів поки не йдеться. Звісно, влада міста вжила кроки, щоб люди не йшли масово в обласну структуру. Але загальна тенденція по Україні така, що розраховувати на зростання народжуваності не доводиться».

За результатами минулого року, на Черкащині народилося на 1 тис. дітей менше, а в Центрі матері та дитини – на 250 малюків менше.

Смертність новонароджених тут майже удвічі нижча, ніж мінімально допустимий показник Міністерства охорони здоров’я, і становить 4,9%. А материнських смертей не фіксували останні 20 років, хоча в середньому по області під час пологів втрачають 3 жінки.

(с) Діловий Регіон

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар