Черкаські депутати просять визнати АТО війною та припинити торгівлю з окупованими територіями

Черкаські депутати просять визнати АТО війною та припинити торгівлю з окупованими територіями

Депутати Черкаської міської ради ухвалили звернення до центральної влади України, у якому підтримали економічну блокаду з окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях та вимагають антитерористичну операцію визнати війною, а Російську Федерацію – агресором. «За» це висловилося на своєму позачерговому засіданні 22 обранці, ще два утрималися й 7 – проти. На це їм знадобилося майже дві години обговорень.
Так, зі своїми проектами звернень, хоч і схожих за змістом, на сесії виступили представники фракції «Свобода», «УКРОП» та «Самопоміч». У більшості з них йшлося про припинення економічних стосунків із окупованими територіями, збройний конфлікт на сході країни визнати війною, а ще – звільнення деяких чиновників із найбільш високого ешелону української влади. Утім, підтримати їх забракло голосів.
Тоді, аби заявити про свою позицію до подій в Україні, обранці сформували узагальнений проект звернення. У ньому висунули низку вимог до Верховної Ради України, НАБУ, Генеральної прокуратури, Національної поліції, Служби безпеки України, НБУ, Президента України та Кабінету Міністрів України.
«Сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми псевдо-республіки, контрольовані Кремлем, наповнюють свої бюджети та фінансують із них діяльність терористі, зокрема, й боєприпаси, якими вони ведуть вогонь по нашим військах. На територію України з непідконтрольних областей через канали контрабанди потрапляє зброя, наркотики, контрафакти та фальсифікована продукція, як-то: алкоголь, тютюнові вироби чи ліки, – зачитав текст звернення Павло Карась. – В умовах, коли війна, розв’язана Російською Федерацією проти України продовжується, будь-які економічні стосунки з окупованими територіями можуть здійснювати лише в правовому полі України та на підставі спеціального закону».
Серед іншого черкаські обранці вимагають створити спеціальну тимчасову слідчу комісію та дати принципову оцінку діям силовиків під час штурму редуту учасників економічної блокади на переїзді станції «Кривий Торець» в селищі Щербинівка, що на Донеччині.
Одним із важливих пунктів цього звернення – визнати факт війни із Російською Федерацією та негайно прийняти Закон про окуповані території.
Водночас, депутат Роман Діскант виступив із кількома принципово важливими, за його словами пропозиціями. Мовляв, треба або воювати, або торгувати.
Зокрема, додати до проекту звернення пункт з вимогою звільнити арештованих «блокадників» та покарати винних у побитті. А ще – чітко заборонити торгівлю з окупованими територіями, ввести воєнний стан там та загалом визнати військову агресію Росії.
Загалом, на думку обранців, якщо ці вимоги будуть виконані, це дозволить зняти напругу в українському суспільстві. Зауважимо, що подібні звернення ухвалили й у інших містах нашої держави.

Прочитайте ще:

Залиште коментар