Черкаські енергетики знову сидітимуть без зарплати?

Черкаські енергетики знову сидітимуть без зарплати?

На ПАТ «Черкасиобленерго» знову може скластися критична ситуація. І не тільки із виплатою заробітної плати, а й загалом із утриманням електричних мереж області, на що у підприємства просто немає коштів. Про це повідомляє «Вичерпно».

Наразі заборгованість по зарплаті перед енергетиками вже ліквідована. Станом на 1 вересня перед працівниками ПАТ «Черкасиобленерго» було погашено заборгованість по заробітній платі у розмірі 219 млн грн. Однак тільки в обленерго вирішили одне проблемне питання, як з’явилося інше.

Алгоритм, завдяки якому кошти за спожиту «Азотом» електроенергію йшли на погашення заробітної плати енергетикам, з вересня вже скасовано і тепер всі кошти від споживачів йдуть на погашення боргів обленерго перед державним підприємством «Енергоринок». Тож на підприємстві знову складається критична ситуація у зв’язку із відсутністю коштів на зарплату, аванс по якій вже мав бути нарахований 20 числа.

– Тільки завдяки тому, що колектив приїжджав у Київ, допомагав голова ОДА і депутати Верховної Ради, нам був наданий алгоритм, щоб кошти, які йшли за поточне споживання електроенергії, йшли на погашення заборгованості по заробітній платі. У вересні даний алгоритм уже скасований і наші всі кошти, які надходять від споживачів — юридичних і побутових, всі вони надходять на ДП «Енергоринок», перед яким у нас є суттєва заборгованість ще від минулого керівництва, — пояснив Олег Самчук, голова правління ПАТ «Черкасиобленерго».

20 вересня мало відбутися нарахування авансу по заробітній платі, тому, не чекаючи 5 жовтня, коли вже буде офіційна заборгованість по зарплаті за вересень, в обленерго вирішили діяти, не чекаючи, коли ситуація стане критичною.

Зі своєю проблемою вони звернулися до заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Овчаренка, з яким  у колективу ПАТ «Черкасиобленерго» сьогодні відбулася зустріч. На спільному засіданні було вирішено, що в обласній державній адміністрації докладуть максимум зусиль, щоб на наступному тижні організувати зустріч на рівні Кабінету Міністрів, оскільки на інших рівнях ці питання вже просто не вирішуються.

У першу чергу, вважає Олег Григорович, має бути вирішене питання із вчасним нарахуванням заробітної плати працівникам, оскільки вони не повинні знову ставати заручниками ситуації. По-друге, потрібно або списати, або реструктуризувати борг ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок».

Наближається початок опалювального періоду і щоб в регіоні не було енергетичного колапсу, переконаний пан Савчук, необхідно діяти вже зараз. За минулий страйк колектив обленерго і так втратив близько 500 своїх спеціалістів.

– У підприємства наразі немає коштів для існування, не тільки для заробітної плати, а й для обслуговування мереж, — зауважив у свою чергу голова профкому ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний. — А справа йде до зими, проходження осінньо-зимового максимуму під загрозою.

За словами Олександра Григоровича, облдержадміністрація йде їм на зустріч, оскільки прекрасно розуміє, що від цього залежить і робота ПАТ «Азот», а також загалом енергоринок цілого регіону.

Колектив уже знаходився в страйковому стані, коли 6 місяців не отримував заробітну плату, наразі страйк не припинений, а призупинений. І дуже б не хотілося, зауважує голова профкому, щоб енергетикам знову довелося виходити на мітинги. Але якщо доведеться, зауважив він, вони знову готові йти на рішучі дії.

Прочитайте ще:

Залиште коментар