Черкаські лікарі масово покидають медзаклади та виїздять закордон

Черкаські лікарі масово покидають медзаклади та виїздять закордон

Сотні тисяч гривень за освіту, десять років навчання та “жебракування” на мінімальну зарплатню опісля. Йдеться про спеціалістів, яких у місті дедалі меншає. Черкаси масово втрачають провідних лікарів. Особливо швидко наші медзаклади почали порожніти після ухвалення безвізу, про це йдеться в сюжеті ВІККИ.

“Вони йдуть продавати медикаменти, медичне обладнання”, – розповідає головний лікар черкаського онкодиспансеру Віктор Парамонов.

Головний лікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук зазначає, що зарплата медиків лише трохи перевищує 4 тисячі гривень. Директор департаменту охорони здоровя ЧМР Олег Стадник каже, що це проблема не лише Черкас, а й усієї України.

Так еліта черкаської медицини відгукується про своє сьогодення. Їхні проблеми вже давно перестали бути лише їхніми.

У нейрореанімації Третьої лікарні сьогодні вперше за останні кілька тижнів не аншлаг. Відділення заповнено лише на 90 відсотків, а це означає, що 31 річний Євген матиме бодай якийсь відпочинок. У стінах відділення молодий лікар і днює, й ночує вже третій рік. На здобуття спеціальності він витратив 11 років та космічну суму. Він один з небагатьох, хто затримався у черкаській лікарні, а не подався відбивати витрачені на освіту гроші. А це рідкість.

Лише за останній рік міська лікарня швидкої допомоги втратила з десяток першокласних фахівців. Порожні ставки ділять між собою ті, хто лишився.

Втримати лікарів не дають ні умови, ні заробітна плата. Звідси і прогалина у наданні послуг – через брак рук лікарі подекуди працюють у дві, а то й три зміни. Кому ж уривається терпець мають альтернативу – переїздять закордон.

“Там зарплата у них починається десь з 2 тисяч євро”, – каже Олександр Федорук.

В обласному онкодиспансер кадровий голод відчувають особливо гостро. За рівнем професійного вигорання – онкологія серед лідерів.  Гострий брак кадрів тут навіть у дитячому відділенні. Якщо кілька років тому були заповнені всі дев’ять лікарських ставок, то нині лише чотири.

Поки що на місцях лишаються ентузіасти, а також ті, хто боїться кидати домівку та рідних.

Та вихід є, так каже керманич профільного департаменту. Змінити все могла б диференціація зарплат. Та цю постанову Кабміну чомусь ігнорують місцеві владці.

Прочитайте ще:

Залиште коментар