Черкаські психологи взяли участь у тренінгу, організованому Міжнародним медичним корпусом

Черкаські психологи взяли участь у тренінгу, організованому Міжнародним медичним корпусом

З 28 по 03 березня 2017 року в місті Київ, Міжнародним медичним корпусом (ІМС) у рамках проекту «Налагодження психосоціальної підтримки та забезпечення психічного здоров’я в Україні» (2015-2017) було організовано семінар для тренерів з Першої психологічної допомоги.

Захід пройшов за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та JohnSnowInternational.

Головним спікером заходу була Доктор Леслі Снайдер автор відомого посібника з першої психологічної допомоги, створеного за представництвом команди експертів Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, War Trauma Foundation і World Vision International.

Відкриваючи тренінг Леслі зазначила, – “Перша психологічна допомога – це метод допомоги людям, що постраждали внаслідок кризової ситуації. Проте допомогу можуть надавати не тільки професіонали, а будь-яка хоча б трохи підготовлена людина”.

У подальшому під час розгляду практичних завдань із психологами ДСНС та волонтерами, Доктор Снайдер зробила акцент на особливостях допомоги особам у стані стресу, який виник внаслідок впливу кризової події, а також забезпечення базової практичної підтримки.

Крім того, в ході заходу усі учасники мали змогу набути навичок колективного та особистого розв’язання проблем у групі. Тренінг передбачав рольові ігри, практичні вправи та можливість безпосереднього проведення навчання з надання першої психологічної допомоги постраждалому в стресовій ситуації.

Старший психолог Управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Черкаській області, Леся Коротяєва, яка вже вдруге бере участь у такому заході була задоволена і форматом тренінгу і запропонованою програмою.

«Тема яку нам запропонували сьогодні, надзвичайно важлива саме для нашої країни, в якій відбуваються важкі психотравмуючі події пов‘язані із військовими діями на Сході країни та великою кількістю вимушених переселенців. Нам все частіше, спілкуючись із різними групами людей, надаючи психологічну допомогу, доводиться стикатися із наслідками цих небезпечних факторів.” – говорить Леся Миколаївна. “Тому ми – психологи, як одні з перших, хто приходить на допомогу людям, які пережили стресову ситуацію, отримали в ці дні від зарубіжних колег безцінний та цікавий досвід, який неодмінно будемо використовувати у своїй подальшій практичній діяльності”.

Залиште коментар